Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy lehet egy határt hermetik...

Hogy lehet egy határt hermetikusan lezárni? Mi tudjuk rosszul vagy a köznyelv?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon felkapták ezt, én édesanyámtól hallottam, gondoltam szegény rosszul használja, mosolyogtunk egyet aztán hallom a hírekben is mondják így, indexen írják stb.. Én úgy tudtam, hogy az a légmenteset jelenti, amit mondjuk használunk egy edényre vagy akármi, de egy határt nem lehet légmentesen lezárni.. Értelmező szótár is ezt az egy jelentést adja, akkor most mi az igazság? Engem nagyon idegesítenek az ilyen dolgok :D
2016. szept. 13. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg igazad van, de itt most alighanem egy nyelvi változásnak vagyunk a tanúi. A hermetikus eddigi jelentései mellett, amennyiben államhatárra vonatkoztatják, újabb jelentésként az társul hozzá, hogy ellenőrzés nélkül nem lehet átjutni.
2016. szept. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
18%
Amit 79-ben nyomtak, idegen szavak szótárát, abban is benne van már az a jelentése, hogy: teljesen elzárt, hozzáférhetetlen.
2016. szept. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%
Hermetikusan lezárni, hogy egy bolha se juthasson át, nem lehetetlen,csak költséges. Anno a Szovjetúnió alkalmazta ezt a vasfüggöny idején kevésbé finom eszközökkel (pl. tapadóaknák)
2016. szept. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Átvitt értelemben. Akire azt mondjuk, hogy megfogta az isten lábát, az se nyúlt fel az égbe és markolta meg :)
2016. szept. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!