Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Magyarul mit jelent ez az...

Magyarul mit jelent ez az angol mondat?

Figyelt kérdés

But for well over a century scientists, have been sure that this dinosaur never actually existed.


Amit tudok,hogy a but for és a well over is idioma,de itt nem tudom hogy jönne ki értelmesen .


2016. szept. 27. 08:28
1 2
 1/14 anonim válasza:
0%
Egy század óta a tudósok, biztosak voltak hogy a dinoszauruszok valójában sosem léteztek.
2016. szept. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 chtt ***** válasza:
77%
De több mint egy jó évszázadig (magyarul: valamivel több mint száz évig:) a tudósok biztosak voltak benne, hogy ez a dinoszaurusz valójában sohasem létezett.
2016. szept. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
Az utóbbi a jó. Most jöttek csak rá, hogy ilyen dínó tényleg volt.
2016. szept. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Oh.. na akkor a but van külön:) Köszi!
2016. szept. 27. 09:54
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Segítek egy kicsit, hogy megértsd:

"But scientists have been sure for well over a century that this dinosaur never actually existed." Ez ugyanaz a mondat, csak más szórendben. A "well over" azt jelenti, hogy "jóval több mint/jóval hosszabb ideje mint."


"De a tudósok eddig több mint egy évszázadon óta (jóval hosszabb ideje mint egy évszázad, de nem több mint kettő) biztosak voltak benne, hogy ilyen dinoszaurusz valójában soha nem létezett." Folyamatos befejezett jelen, azaz, az hogy biztosak voltak benne, az eddig tartott, és mostmár vagy nem annyira biztosak, vagy tudják, hogy igenis létezett. (Gondolom, a cikkből, vagy ahonnan a mondatot szedted, ez kiderül.)


I've been sick for well over a day now - Már több mint egy napja beteg vagyok

2016. szept. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

But for well over a day I'v been sick now.

De már több mint egy napja beteg vagyok.

2016. szept. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. szept. 27. 11:34
 8/14 anonim ***** válasza:

Szövegkörnyezet nélkül nem egyértelmű a jelentése, mivel a Present Perfect igeidő használatát két dolog is indokolhatja.

1) épp most történt valami: Az elmúlt 100+ évben biztosak voltak benne, de épp most változott meg a véleményük valamiért

2) jelenig vagy azon túl is tartó időtartam: már 100+ éve biztosak benne, és ezután is azok lesznek


Más példán szemlélteve:


1) I've been sad for a week (but now you made me happy)

2) I've been sad for a week (and I'm still sad)


1) I've lived here for 5 years (but now I'm moving to Canada)

2) I've lived here for 5 years (and I don't plan to move anywhere)


A Present Perfect a 2) jelentésben sokkal gyakrabban fordul elő, így szövegkörnyezet nélkül én aszerint értelmezném a mondatot. De ha arról van szó, hogy épp most változott meg a véleményük, akkor az 1) értelmezés a valószínűbb.

2016. szept. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Te csak az igeidőt érted, de a mondatot nem. Az "actually" szó miatt egyértelmű, hogy nem spekulációról van szó, hanem valami mostanában megváltozott. (Azaz, az 1. verziód a valász.)

Köszi a leszavazást. Viszonoztam.

2016. szept. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Amúgy a spekuláció szót a "well over" miatt használtam, mert ha az "actually" szó hiányozna, akkor az végett valószínűleg egyfajta elmélkedés lenne a dolog. (Mintha valaki töprengene bizonyos dolgok miatt, hogy lehet mégis létezett a tudomány hivatalos álláspontjával szemben.) És akkor a kettes lenne a válasz. Mind a kettő nélkül pedig valóban kellene a szövegkörnyezet is, hogy eldönthesd. De így nem szükséges.
2016. szept. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!