Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen gyakran használt...

Milyen gyakran használt magyar idegen szavak vannak?

Figyelt kérdés
Egy veszekedés soran szeretném használni ezeket a szavakat h minnél meggyőuőbb és hitelesebb legyek.

2016. okt. 1. 23:33
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Ilyen szó például a "drón". Valami agyatlan, angolul hírből sem tudó úgy gondolta, ez pont megfelelő lesz a távirányított minihelikopterekre, elkezdte használni, és átvette mindenki. Az ilyenek szokták a nyomtatót is "printer"-nek hívni.
2016. okt. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem ilyenre gondoltam ,de köszi az infót,ezt eddig nem is tudtam:)
2016. okt. 1. 23:42
 3/6 chtt ***** válasza:
94%

"h minnél meggyőuőbb és hitelesebb legyek"

minden csak nézőpont kérdése... előttem pl. abszolút hiteltelen az az ember, aki magyarban meglévő szó helyett inkább idegent használ, s annál kevésbé hiszek neki, minél jobban telitűzködi a beszédét ilyesmivel (lásd verzió, kontaktus, innováció, konklúzió, széria és társai... ugye, teljesen mindennapos szavak, fel sem tűnnek? pedig mindre van tisztességes magyar szó is:)

2016. okt. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

"minden csak nézőpont kérdése"

Hát ja. Kedvenc részletem Nádasdy Ádámtól: A pásztorok a kocsmában táncolnak. Ebben a mondatban a névelőkön kívül nincs magyar szó.

2016. okt. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én mivel közgazdász vagyok ..van egy szakszókincsem is..amelyet használok bizonyos szaknyelvi közegben..van amikor előbb jut eszembe az idegen szó mint a magyar megfelelője..vagy keresem a magyar változatát..a hétköznapi társalgásnál felváltva használom hol a magyar hol az idegen megfelelőjét..pl.a turizmusban ott van a desztináció kifejezés..tudom hogy úticélt jelent..de mégis szaknyelvi környezetben a szakkifejezést használom..
2023. júl. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Valami agyatlan, angolul hírből sem tudó úgy gondolta, ez pont megfelelő lesz a távirányított minihelikopterekre"

Ez valami agyatlan, angolul hírból sem tudó bejegyzése, mivel angol-amerikai nyelven az mindig drone...

2023. júl. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!