Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent az angol "táför"...

Mit jelent az angol "táför" szó? És hogy kell leírni?

Figyelt kérdés
Valami sértést vagy nem tudom mit jelent, de nem tudom, hogy kell helyesen leírni, és így nem tudok, rákeresni. Kiejtve "táför" vagy valami ilyesmi.

2016. okt. 19. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a Thief szériában használt 'taffer' szóra gondolsz, az konkrétan egy nem létező szó az angol nyelvben. A Looking Glass Studio teljesen egyedi szava, amit csak a játékhoz találtak ki, lefordítani meg már csak azért sem lehet, mert a játék nyelvezetében a szó főnévként, igeként és jelzőként is előfordul.

'What are you doing you taffer?'

'Quit taffing around!'

'What the taff was that?'

Annyi biztos hogy jelentésében valami vicceskedő szitokszó, amit a játékbeli karakterek bárkivel szemben használhatnak, de főleg a főhőssel szemben, ha csúnya dolgokra vetemedtünk :D

2016. okt. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen arra gondoltam :D

Azt hittem igazi szó.

2016. okt. 19. 13:02
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Egyértelműen a fuck helyettesítésére találták ki. Elvégre gyerekeknek szól a játék.


'What are you doing, you fucker?'

'Quit fucking around!'

'What the fuck was that?'

2016. okt. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vree ***** válasza:
100%

Érdekes :D

Egyébként hozzátenném, hogy léteznek hasonló szép rit sértések, mint a tosser vagy a wanker. Mindkettő kb. a s@ggfej megfelelője, az igei részűk pedig a férfiúi önkielégítésre utal.

2016. okt. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!