Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek melyik a legszebb...

Szerintetek melyik a legszebb külföldi nyelv?

Figyelt kérdés
2016. nov. 5. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Nekem az angol tetszik a legjobban.. nem tehetek róla.

De spanyolnak is van egy varázsa, (bár néha cigányos..), meg még a francia is ott van, azzal meg úgy vagyok, hogy zenében tetszik, beszédben nem. Túl sok a németben is megtalálható ch kiejtés féleség.

Nekem minden nyelvben van valami szép meg csúnya is egyaránt. (Kivéve a lengyel, szlovák cseh féleség, meg az indiai nyelvek) Azokat ki nem állom :D

2016. nov. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
54%
Szerintem a Japán. És nem csak a nyelv, hanem a kultúra is igazán izgalmas, jómagam is ezt a nyelvet tanulom ˛˙˙
2016. nov. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
49%
Szerintem a koreai
2016. nov. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Francia
2016. nov. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%

Svéd,Izlandi,óészaki (sajnos már holt nyelv),Orosz,Ukrán,


Legalábbis az együttesek amiktől hallgatok ezeken énekelnek a legszebben.

Igazából szerintem a legtöbb európai nyelven lehet egy akármilyen másik európai fülnek kedvesen énekelni,beszélni.

A nagyon távoli nyelveknél már érzékelhető hogy teljesen más a hangképzés,hanglejtés így ez sokakat zavarhat (pl engem is)

Hallottam már gyönyörűen beszélő angolt,németet,vagy csehet,de ugyan úgy hallottam fülvérzést okozóakat is.

2016. nov. 6. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
Angolban én például agyvérzést kapok mikor valami extrém magas hangú bemondó beszél egy híradásban,és egyszerűen irritálóan hangsúlyoz.
2016. nov. 6. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a finn, japán tetszik nagyon, de tényleg minden nyelvben lehet találni valami szépet.
2016. nov. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 SvartirSandar válasza:
finn, észt, olasz, izlandi, mandarin, japán, vietnami
2017. máj. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!