Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ez hogy van angolul?

Ez hogy van angolul?

Figyelt kérdés
Természetesen szeretnék egyetemre menni de jelenleg még azt sem tudom hogy mi akarok lenni. Gondolkoztam azon hogy mérnök leszek de az is lehet hogy bűnügyi nyomozó. A családom viszont azt akarja hogy gyógyszerész legyek.

2016. nov. 20. 19:10
 1/3 anonim válasza:
32%
Of course I want to go to university but at the moment we do not even know what I want to be. I was thinking that I would be an engineer but it is also possible that a criminal investigation. My family, however, wants to be a pharmacist.
2016. nov. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Naturally, I would like to go to university but at the moment I don't even know what I want to be/what I want to study. I have been thinking to become an engineer or maybe a homicide detective. On the other hand, my family wants me to be a pharmacist.
2016. nov. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Vree ***** válasza:

#2es tökéletes kivéve hogy naturally (vessző nélkül).


Ill. én szívesebben írnám, hogy:


I've been thinking about becoming an enginner...

I('ve) considered becoming an engineer...

I've been thinking I may/might become an engineer...


az or maybe elé viszont tennék vesszőt hiosz ez már egy következő gondolat (amúgy mindegy).


#1nél az of course gyengébb mint az alternatíva, illetve van két hiba:

criminal investigation természetesen nem lehet az ember, max. investigator;

illetve itt a magyar lesz-nek a "válik valamivé" értelme él (lesz valami (belőle)), tehát én mindenképp a become-t erőltetném a be-vel szemben.

2016. nov. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!