Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent a következő mondat:...

Mit jelent a következő mondat: "Je t'aime á l'envers"?

Figyelt kérdés
À L'envers a szàm címe, a refrén pedig így kezdődik: "Je sais, je sais, je t'aime à l'envers". Értem a mondatot, viszont azt hiszem, nem szó szerint értendő, mert úgy picit fura lenne. Tudnátok segíteni? Előre is köszönöm!

#dal #zene #nyelv #francia #szám #Grégori Baquet
2016. nov. 27. 10:24
 1/5 anonim válasza:
0%
"Je t'aime à l'envers" - Szeretlek iránta.
2016. nov. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Biztos, hogy úgy kezdődik a refrén? Ki az énekes? Mert beírtam, és két másik ilyen című számot találtam, de abban nincs konkrétan "je sais, je sais, je t'aime à l'envers". Csak ha el tudnám olvasni az egész szöveget, és ismerném a kontextust, úgy könnyebb lenne visszaadni az értelmét ennek a mondatnak is. :)
2016. nov. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 veterán vas ***** válasza:
41%

Erősen kétértelmű. Az á l'envers jelentheti azt is hogy fejjel(téte) és azt is hogy fordítva(inversement).


Version1.: tudom, tudom, hogy a fejemmel(vagyis az eszemmel) szeretlek.

Version2.: tudom, tudom, hogy fordítva (értsd rosszul) szeretlek


Lehet hogy van egy harmadik megoldás is, ami teljesen mást jelent ;)

2016. nov. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Először is, mindenkinek köszönöm a válaszokat! Második válaszoló, sajnos ennek a számnak a dalszövege, ha jól tudom, nincs fent a neten, mert ez eredetileg nem lett kiadva. Amúgy az énekes Grégori Baquet. :) Harmadik válaszoló, köszönöm szépen! És második, neked is. :)
2016. nov. 29. 20:09
 5/5 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, egyébként, ha még mindig nagyon szeretnél segíteni, tudok neked adni egy linket, ahol meghallgathatod a számot. :)
2016. nov. 29. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!