Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent a trust szó az...

Mit jelent a trust szó az alábbi mondatokban?

Figyelt kérdés

It's a public trust, especially when public money is used to build new stadiums.

Ez egy (közpénz) , főleg ha a pénz új stadionok építésére van felhasználva.


If that is approved, the land trust would apply for some of that money, he said.

Ha jóvá lesz hagyva,a föld (?) alkalmazva lesz egy részére annak a pénznek, mondta ő.


After the deal, Walter will no longer *qualify as a real estate investment trust.

Az üzlet után , Walter már nem sokáig megfelelő , mint ingatlan beruházási ?(vagyoknezelő).


The money raised for the trust will go to Westfield Group to pay for the assets.

A (vagyokezelőnek) gyűjtött pénz a Westfield Group-nak megy,hogy kifizesse az eszközöket.



(fraze.it oldal első 4 találata)


2016. dec. 9. 08:25
 1/3 A kérdező kommentje:
Ha estleg nem lenne egyértelmű, a magyar fordítások az én próbálkozásaim:)
2016. dec. 9. 08:37
 2/3 chtt ***** válasza:
100%

Szia, a trust mindenféle alapítványt is jelölhet.

"public trust (n) a trust created for charitable or religious or educational or scientific purposes"

Azt mondanám, közalapítvány.

- Ez közalapítvány, főleg, hogy a közpénzt új stadionok építésére használják.

- Ha jóváhagyják, az alapítvány is részt kér a pénzből, mondta (akárki, hisz ez szövegből kiragadott rész, itt az alapítvány lehet bármilyen földdel kapcsolatos, akár valami természetvédő, és a "he" lehet a szóvivője, elnöke, akármije -- sőt a land trustot is láttam már vagyonkezelőnek fordítani)

- real estate investment trust - ingatlanbefektetési alap

mivel hiányosnak tűnt a mondat, kíváncsiságból rákerestem, lehet-e szövegkörnyezetet tudni... de igazából nem lettem okosabb, majd valaki nálam jobban értő -- a lényege olyasmi, hogy a szerződés nyélbeütése után a Walter (Investment) többé nem felel meg ingatlanbefektetési alapokkal (tanácsadással?) foglalkozó cégnek... (bocsi)

- Az alapítványnak gyűjtött pénz...

2016. dec. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jó ez az alap,alapítávny, alapkezelős dolog is.Köszi!
2016. dec. 9. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!