Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Csehországban a csehek inkább...

Csehországban a csehek inkább németül vagy angolul kommunikálnak külföldiekkel?

Figyelt kérdés
Szeretnék pár év múlva Csehországba költözni egyéb okokból kifolyólag, és érdekelne, hogy szerintetek melyik nyelvvel érdemesebb a cseheknél próbálkozni, melyiket beszélik inkább?

2016. dec. 16. 00:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pragaban voltam egyszer. Angolul beszeltem, es nem emlekszem olyanra, hogy barmi kommunikacios bajom lett volna.
2016. dec. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem tortenelmi okok miatt az angolt jobban "szeretik", tobben beszelik, mint a nemetet.

Magyarokat nem annyira szeretik, 68 miatt, de engem sose bantottak, csak ereztem a pillantasokbol, de egy kollegamat nem szolgaltak ki az egyik boltban, miutan meghallottak, hogy magyarul beszeltek egymashoz.

2016. dec. 16. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én cseh munkavállaló vagyok három éve. Kamionsofőrként cseh szerződésem van, csehek a főnökeim, sok kollégám is, cseh rendszámú kocsival járok.


Mivel csehül nem tudok vagy csak nagyon minimálisan, én angolul beszélek velük. A fiatal generáció elég jól beszél angolul. Az én cégem budejovicei telephelyű, ez ugye délen van, nem messze az osztrák határtól, itt sokan tudnak többé - kevésbé németül. Ott is sokan ingáznak, Ausztriában, Németországban dolgoznak.


A mindennapi életben, az utcán, főleg az idősebb generáció nem nagyon tud, kevesen németül, mások oroszul, hiszen azt tanulták még a suliban, és szlávként ez közel is áll hozzájuk.


Egyébként jó néven veszik azt is ha próbálkozol a nyelvükkel, nem olyan tragikusan nehéz, én még tanultam oroszt, ha szlávul beszélnek hozzám kb. értem nagyjából mit akarnak tőlem. Ha érdeklődsz, ezt - azt hogyan kell mondani, szívesen segítenek.


Mielőtt ide jöttem, az volt a benyomásom, hogy nem nagyon szeretik a magyarokat, de pozitívan csalódtam mikor jobban megismertem őket, nem tudok rosszat mondani.

2016. dec. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is voltam már Prágában, de nem tapasztaltam, hogy a magyarságom zavarta volna őket. Egy eladó még meg is kérdezte honnan jöttem, és mikor mondtam, hogy Magyarország rámmosolygott. De az feltűnt, hogy sokszor megbámultak minket mikor beszéltünk.
2016. dec. 16. 15:57
 5/5 Lázár Gergely ***** válasza:
100%
Az angol teljesen jó lesz, (majdnem) mindenki beszél angolul.
2017. nov. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!