Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hány év alatt tudok megtanulni...

Hány év alatt tudok megtanulni középszinten angolul?

Figyelt kérdés

Igazándiból az lenne a nagy helyzet hogy èn világ èletemben nèmetet tanultam.(ez többekközött azért volt így mert àlt. iskolàban nem volt másra lehetőség.ezèrt tudatlan fejemmel nèmetre is mentem tovàbb..sajnos)Nos tudàsom az kb egyenlő a nullàval vagy ahhoz közeli értékkel.Màr akkor se èrdekelt,és mindig is mondogattam hogy nekem erre a büdös èletben nem lesz szüksègem.(ebben nagyjàbòl mèg most is biztos vagyok.)


Aztàn időközben mèg a begyöpösödött szüleimet (akiknek ausztria a minden mert ott magasabb a fizu.)is sikerült meggyőznöm hogy azon a területen amin èn tervezek továbbmenni ott az angol kell.


Na a lènyeg hogy vajon van arra lehetősèg hogy èn bár nèmetet tanultam de angolból èrettsègizzek?

Járnèk különtanàrhoz ez alap.

Ez az èv +2 elèg ahhoz hogy felhozzam magam? :-(


Bocs hogy kisregèny ès előre is köszi a hasznos vàlaszokat.

16/L



2017. jan. 18. 20:22
 1/5 anonim válasza:
Igen elég.Plusz nézz sorozatot,vagy kedvenc filmet angol nyelven,angol felirattal.Én így csinálom.És működik !
2017. jan. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Hasonlóan 10.-ig tanultam németet 1.-től, akkor már én is rájöttem, hogy nem volt sok értelme, mert nem nagyon ment. Aztán második nyelvnek angolt választottam, és hihetetlen hirtelen mennyivel könnyebb lett nyelvet tanulni. Sok hasonlóság van a némettel, szóval az segített, de mégis érthetőbb és jobb. 2-3 év alatt már jobban tudok angolul mint németül valaha is tudtam (pedig 10. végén azért abból is érettségiztem meg nyelvvizsgáztam, hogy ne menjen kárba az a sok év :)). De angolból meg most 3. év után fogok nyelvvizsgázni menni, ami németből 10 év volt. Úgyhogy különtanárral simán megtanulod 2 év alatt. (én csak suliban tanulom)
2017. jan. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én általános sulitól kezdve az angolt tanultam első nyelvként, és csak később a franciát középiskolás koromban. Sok osztálytársam középiskolában kezdett el angolul tanulni, mivel általánosban ők is németül tanultak.

Sokan 12. végén 2-3 év (heti 2-3 óra) angol tanulással simán középszinten leérettségiztek angolból.


Sok filmet nézz angolul, először magyar, aztán ha már alakul a dolog, akkor angol felirattal!

Én középszintű angol nyelvvizsgát 13 évesen tettem, és ez főleg annak köszönhető, hogy akkoriban eléggé beleszopódtam az animékbe, amikhez akkoriban nem igazán volt elérhető felirat magyarul. Így nagyon sok mindent japánul néztem, amit ugye végképp nem értettem, így rá voltam utalva az angol feliratra. Nekem HIHETETLENÜL sokat dobott ez a nyelvtudasomon.


A mai napig is (26 éves vagyok) nézek koreai/spanyol/török filmeket vagy sorozatokat, és nagyon szinten tudja tartani az angolomat.


Az angol nyelvűeket már 8.-os korom óta felirat nélkül nézem.



Ezeket csak azért mondtam el, hogy lásd, hogy nem kell parázni, az angol egy könnyű nyelv, csak az elején foglalkozz vele sokat! :)


Sok sikert!

2017. jan. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kb 500-600 óra tanulás szükséges hozzá. Csak az hasznos legyen, ne úgy mint az iskolában.
2017. jan. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen a tanárod, milyen gyakran jársz hozzá és neked mennyire jó a nyelvérzéked. Ha minden stimmel, akkor 2-3 év alatt el lehet jutni középszintre. Ha viszont keveset tanulsz vagy rossz a tanár vagy te nem érzel rá a nyelvre, akkor több időre lesz szükséged.

Valami intenzív nyelvtanfolyamra fizess be, az a legjobb. Nyilván sok pénzt elkérnek érte, de elvileg rövidebb idő alatt többet fogsz tanulni. Ha hosszú órákat pazarol el egy tanár az olyan alapokra, hogy "ez itt egy szék", "az ott egy kutya", stb., akkor soha az életben nem fogsz eljutni a használható szintű angolig.

2017. jan. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!