Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az olaszok tudnak és hajlandók...

Az olaszok tudnak és hajlandók irodalmi olasz nyelven beszélni, vagy csak a saját nyelvjárásukban?

Figyelt kérdés
Tanultam olaszul, videókban az északi nyelvjárásokat úgy-ahogy megértem, a rómaiból és a nápolyiból viszont gyakorlatilag egy szót sem. Ha egy ottani emberrel beszélnék, a standard olasszal boldogulnék, vagy többre mennék az angollal?
2017. febr. 3. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Félig olaszként válaszolok neked.

Kint nem biztos, hogy olasz anyanyelvű ember meg fog téged érteni iskolában tanult nyelvtudással.

Viszont, biztos meg fogja érteni, ha jól beszéled a nyelvet, azonban, ha nem érted pl a nápolyi nyelvjárást nem igazán fogod érteni, hogy ő mit mond neked.

Természetesen egy ott született, olasz anyanyelvű ember beszéli az összes nyelvjárást, hisz te is megérted a bordosi "jösztök"-öt, meg a szegedi "szördát" is.

2017. febr. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
74%
Olyan hogy olasz nyelv eredetileg nincs. A toszkán nyelvjárást tették meg irodalmi nyelvvé. A dél-olasz nyelvjárások, szinte önálló újlatin nyelvek egy szót sem értesz belőlük. A nápolyi, a szicilíai, a puglia még nyelvtanban is eltér az olasztól, a velencei nyelv meg nagyon. Tégeg megértenek, mert az irodalmi olaszt megtanulják az iskolában, otthon a saját helyi nyelevet beszélik inkább.
2017. febr. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A dél-olasz nyelvjárások sima olasszal érthetetlenek... Pedig mindig megkapom tőlük, hogy milyen jól beszélek olaszul, de tudom, hogy nem, mert nincs dialektusom, persze felismerem őket, de nem értem meg. A velencei és az emiliai-romagnai dialektuson nevetni tudok, de a szíciliai, calabriai borzalmas. Néhány szót tudok dialektusban: schei (venetoban a pénzt jelenti) bbeddu (szárdul szép), acciduzzu (madárka szíciliaiul) de ez csak hobbi dolog.

Mivel a média (RAI, Mediaset, La7 többi tv és rádió) a standard olaszt nyomja így természetesen mindenki beszél olaszul, de sokan vannak akik emellett dialektusban beszélnek.

Angolt felejtsed el, főleg, ha délen vagy, nem beszélnek angolul vagy csak nagyon gyengén.

2017. márc. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!