Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nagy baj ha az angolban a...

Nagy baj ha az angolban a "th"-t "sz"-nek ejtem?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 2. 01:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Nem, sok nyervben nincs ilyen hang. Egy anyanyervűnek nyirván picit fura lesz, de nem te rennér az erső. Fontosabb, hogy ki tudd magad fejezni, mint hogy tökéretes kiejtésser tedd.
2017. ápr. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Ha nem tudod helyesen kiejteni, akkor mar jobb ha d vagy t-nek ejted. Jobb a fulnek. A nemetek ejtik Sz-nek.
2017. ápr. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyasmi lehet egy angolnak hallani a sok sz-t, mintha olyan magyar beszédet hallgatnál, ahol a beszélő pösze, vagy raccsol, vagy valami efféle kiejtésbeli beszédhibája van.
2017. ápr. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tudom hogy kéne kb kiejteni, csak kényelmetlen úgy enyhén kidugni a nyelvemet hozzá és szerintem még úgy se mindig sikerül. Amúgy szerintem "sz"-re sokkal jobban hasonlít ez a hang, mint a "t-d-f"-re.
2017. ápr. 2. 14:29
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem attól függ,de ha már úgy mondod az sz-t hogy nem nyomod meg a sziszegős részt,rövidebbre hagyod.. akkor lehet már közelebb vagy.
2017. ápr. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Egyik ismerősöm kiskorában pösze is volt, meg raccsolt is. Éveken keresztül járt logopédushoz, hogy "kigyógyítsák" a beszédhibáiból. Most meg panaszkodik ő is, hogy nem tudja normálisan kimondani az angol r és th hangokat... :D
2017. ápr. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nem nehéz kiejteni: úgy ejts sz betűt, hogy a nyelved nem a fogaid mögött van, hanem a fogaid között.


Amúgy azért lehet hiba, mert van, amikor különbséget tesz: ha sz-szel ejted a think-et, akkor igazából sink-et mondasz, az meg azért nem mindegy, hogy gondolsz vagy süllyedsz.

2017. ápr. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg megértenek így is, hiszen te is megérted, ha azt hallod, hogy a "halottak alapján", hogy a beszélő igazából "hallottak alapján"-ra gondolt, csak az ő anyanyelvében speciel nincs hosszú mássalhangzó, így rövid L-lel ejtette a szót...

Nehezebb megérteni, időnként megmosolyogtató, és akár félreérthető is lehet a TH nem angolos ejtése. Rajtad múlik, hogy ezt bevállalod-e, vagy teszel egy kis erőfeszítést. A TH helyes ejtése nem egy nagy ördöngösség, pöszézni szinte mindenki tud.

De ha neked nem megy, akkor inkább F-nek ejtsd, mert egy angol számára az sokkal jobban hasonlít a TH-ra, mint az SZ.

2017. ápr. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
F-nek???? Nem mindegy, hogy that vagy fat😂
2017. ápr. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!