Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Német mellett spanyol, francia...

Német mellett spanyol, francia v angol?

Figyelt kérdés

Nyolcadikos vagyok hatosztályos gimiben és most kell második nyelvet választanom.

Német a fő nyelvem, amit nagyon szeretek is. Angolul feltétlen meg szeretnék tanulni, magántanárnál vagy valahogy..alapszinten már tanultam 5.-6.ban mert akkor váltottam sulit.

Franciás csoport valószínű, hogy nem indul(eddig az évfolyamból kb 5en jelentkeztek a 64ből), a spanyol viszont nagyon érdekel, meg a hasonló egzotikus nyelvek is.

Illetve, szerintetek magántanárnál, önálló akarattal meg lehet tanulni angolul felsőfokon?$

(Már csak 2 nap van és le kell adni a jelentkezést..)

Köszönöm aki segít!❤



2017. ápr. 19. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Az angollal érsz a legtöbbet. Bármit meg szeretnél tanulni, angolul találsz oktatóanyagot a neten. Bármire kíváncsi vagy, angolul megtalálod.


Második helyen szerintem a spanyol van.

2017. ápr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Inkább a francia. A spanyolt sokan beszélik, de azt is nézni kéne kik. Egy túlértékelt divatnyelv. Az angolt mindenképpen magántanárnál tanuld és ha lehet, akkor anyanyelvinél.
2017. ápr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Németet,angolt és franciát tanulok. Van spanyol osztálytársam,kicsit beavatott a spanyol nyelv világába. Könnyebb,mint a francia,de ahogy előttem is írták,inkább csak felkapott lett,nem válik túlzottan hasznodra. Én a franciát ajánlom. :)
2017. ápr. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
A spanyol Mexikó és az USA-ban élő mexikóiak, dél-amerikaiak miatt felkapott. Nem úgy néz ki, mint amelyik hamar kimenne a divatból.
2017. ápr. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vree ***** válasza:

A spanyol nem "divatnyelv" már bocs :/, de mi földrajzilag rossz helyzetben vagyunk hozzá. Az USA-ban ugye Mexikó, Brazília, meg a többi dél-amerikai befolyás miatt fontos. Ott meg a (számunkra, magyaroknak - Ausztria, Németo. gazd. befolyás miatt - baromi hasznos) német az, ami hasznavehetetlen.


Amúgy ha a spanyol nem használható, akkor a francia meg duplán nem, lévén a fr.-t CSAK Fr.o.-ban/Kanadában beszélik, és kábé csak Fr.o. európai befolyása miatt hájpolt.

Erről kábé annyit, hogy a munkám kapcsán spanyol használatba bele-belefutottam (raknak ilyen nyelvű, mondjuk brazil országokba kihelyezett részlegeket például), franciába kvázi meg még soha.

Franciát inkább olvasáshoz, művelődéshez ajánlanék, nem az üzleti haszna miatt, amikevés.


Szerintem amúgy mindegyikkel járhatsz jól.

A spanyol könnyen tanulható.

A francia nehéz, de jó irodalmat találni rá.

Az angollal mindenképpen a legkönnyebb a dolgod: a nyelvtana könnyű; a kiejtés a németnél nehezebb, de a franciánál könnyebb. (leginkább a különböző eredetű (francia, latin, germán) kiejtések zavarnak be.)

Álláskeresésnél is messze angolul beszélő embert keresnek leginkább, hiszen a multiknál is ez a leggyakoribb közvetítő nyelv. (Persze vannak erősen német, kanadai stb. érdekeltségű cégek is, ahol az a nyelv a menő, de az angollal még úgy is a legtöbb helyen jó vagy.)

Mo.-n tanfolyamot, tankönyvet, olvasmányt szinte lehetetlen más nyelven találni. (Röhejes, hogy még Budapest állítólagos vezető "idegen nyelvi" könyvesboltjai is szinte kizárólag angol irodalmat tartanak - még jó, hogy ott az internet és nem szorulsz rájuk.) Az olvasmányaidat tehátnem kell, hogy ez korlátozza, hogy milyen könnyen/olcsón találsz tanfolyamot mondjuk, azt annál inkább.


"szerintetek magántanárnál, önálló akarattal meg lehet tanulni angolul felsőfokon?"-igen.

2017. ápr. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 csak annyit, hogy Brazíliában portugálul beszélnek. Franciául pedig Kanada és Franciaország kivételével néhány volt francia gyarmaton is pl. Haiti :)
2017. ápr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!