Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ez az angol mondat helyes?

Ez az angol mondat helyes?

Figyelt kérdés

Many countries around the world share certain holidays,such a New Year's Day,Easter and Christmas,but not every country celebrates them in the same wayS or even on the same days.


Az angoltanárom adta ezt fel egy szövegben,hogy tanuljuk meg. Szerintetek az az s elírás vagy tényleg így van?Sosem láttam még az in the same way-t többesszámban.Előre is köszi!



2017. ápr. 24. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem elírta, a the same miatt egyesszám kell.
2017. ápr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor az on the same daysnél is ez a helyzet?
2017. ápr. 24. 18:44
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Ez valami különleges, óceániai szigetlakók nyelvjárása lehet, ahol a same előtt nem lehet the ha többes számú főnév elé raknánk. :)
2017. ápr. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt #1, jó, hogy visszakérdeztél, mert végigolvastam még párszor és korrigálom magam:


Végülis jó lehet a the same ways is, ha nem "úgyanúgy" értelemben használja, hanem szó szerint, mégpedig "ugyanolyan módokon". Szóval akkor inkább kérdezz rá, amikor legközelebb lesz órátok.


Ezért lesz jó a same days is, mert azt mondja, hogy "ugyanazOKon a napOKon", nem "ugyanazon a napon".


Remélem, nem zavartalak össze!

2017. ápr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 chtt ***** válasza:
100%
szerintem is "ugyanazokon a módokon" lesz az, és nekem úgy tűnik, hogy a gugli azért ismeri: [link]
2017. ápr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyakori, de használhatják. Többes számban is helyes.

Nekem a "such a" jobban szúrja a szemem.

2017. ápr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Uuu az such as,csak én rontottam el :/ bocsi

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2017. ápr. 24. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!