Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi az ami angol levélnék joker?

Mi az ami angol levélnék joker?

Figyelt kérdés
Milyen kifejezések? Valami jó nyakatekert..ami tuti sok pontot ér? :D Vagy milyen igeidő? kell többet is használni? és ha igen hogy? hogy tudom beleépíteni a levélbe más ideidős mondatokat? Tehát hogy én azt mondom erre és erre gyere... hogy jön ide múlt? vagy passzív? nagyon féélek

2017. máj. 10. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
1. Nincs ilyen. 2. Nincs ilyen. Ne az igeidőkkel foglalkozz, a passzívval meg aztán végképp ne, hanem a tartalommal, a szempontok megoldásával. Arra kapod a pontot. Megbukni gondolom, nem fogsz, ha már idáig eljutottál, akkor meg mitől félsz.
2017. máj. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ötös kéne...:D
2017. máj. 10. 19:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, ha ötös kéne, akkor gondolom, tudod is ötösre, különben nem lennének ilyen terveid. Biztos csináltál korábbi feladatokat, azokból le tudod szűrni, mennyire tudod.
2017. máj. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vree ***** válasza:

"Valami jó nyakatekert..ami tuti sok pontot ér? :D"


Ami sok pontot ér, az szerintem az, ha nem csinálsz hibát. A legnagyobb tévedés, ha megpróbálsz valami nyakatekert mondatot belerakni, és hibát csinálsz. Akkor az egész egy bukta. Bonyolult szöveget akkor használj csak, ha indokolt, és a legnagyobb körültekintéssel.

A legtöbb fontos kifejetést szerintem már rég megtanultad a tankönyvekből.

Dear Sir or Madam, Best regards, Sincerely, I look forward to hearing from you, stb. (Gondolom nem kell őket bemutatni, megvan a saját "Hogyan írjunk levelet angolul?" könyved, ami még listázza is őket.)

Arra ügyelj inkább, hogy mindig a lehető legjobb helyen a legjobbat használd a megtanultak közül. Akkor nem lesz baj.


"hogy tudom beleépíteni a levélbe más ideidős mondatokat?"

Ugyanúgy, mint bármilyen más szövegbe. Ebből a szempontból tökmindegy, hogy levél-e az illető vagy más típusú fogalmazás.


pl:

I wrote to you on June 13.

I would like to ask for your help.

I was directed to you by a friend. (Passzív[=szenvedő], mert én voltam a cselekvés tárgya. "Egy barátom irányított Önhöz.")

I have been waiting for your reply for 3 weeks. (Present Perfect Continous, mert jelen időponttal bezáródó folamatosan fenálló állapot, jelenre kiható múltbeli esemény; a helyes igedőre az időhatározójából (for) is következtethetünk.)

I'm going to try to reach you by phone.(sima jövő, going to-val mert tervezett, ígéretre szánt, nem bizonytalan vagy abban a pillanatban eldőlt dolog)

satöbbi satöbbi.Ha tudod az igeidőket (melyiket mikor, mire), akkor nem lehet semmi gond.

2017. máj. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!