Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » értelmes fordításban segíteni?

értelmes fordításban segíteni?

Figyelt kérdés
The Triumph Tiger's finish is generally good. However, once the black finish on the engine starts to flake it deteriorates quickly. Check the rims and spokes for corrosion, the downpipes for rust (the cans are stainless) and the starter sprag clutch for graunching when you hit the button – a sure sign of trouble ahead with your Triumph Tiger.

2017. máj. 24. 15:15
 1/2 Vree ***** válasza:

Na ehhez egy mérnöki szakszótár elkelne. :D

Én azzal kezdeném, hogy előveszek egy MAGYAR nyelvű motorszerelési útmutatót ÉS egy angol nyelvűt.

Fogalmam sincs, hogy magyar mérnökök között mi a bevett szó az alábbiakra:


finish = bevonat? (festés? felület? -ozás? mi erre a magyar bevett szó?)

[angol ért. szótár: the surface coating or texture of wood, metal, etc.]

rims and spokes = abroncsokat [???!] és küllők?

downpipe = cső, de melyik cső? kipufugócső? nem tudom.

cans =?

starter sprag clutch=?


Még ha tudom is, ogy melyik részre utalhat, a magyar szakszót nem feltétlen tudom hozzá.



A Triumph Tiger bevonata általában jó, de amint a fekete bevonat a motoron elkezd lepattogzani, hamar leromlik. Ellenőrizd az abroncsokat [???!] és a küllőket, hogy van-e korrózió, a csöveket [de melyik csöveket? melyik alkatrészt jelöli a "downpipe"?], hogy van-e rozsda (a kannák [???!] rozsdamentesek), és az indítót [???!], hogy csikorog [?]-e, amikor lenyomod a gombot - ez biztos jele, hogy probléma lesz a Triumph Tigereddel.

2017. máj. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm...én így értem és ez a lényeg! :-)
2017. máj. 25. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!