Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Spanyolban itt ki az alany?

Spanyolban itt ki az alany?

Figyelt kérdés

Por ser algo no perfecto, te amaré.


Most az nem tökéletes, aki mondja, vagy az, akihez beszél?


Köszönöm előre is.


2017. jún. 6. 02:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Inkább az, akinek mondják, legalábbis logikusabbnak tűnne. Esetleg abba bele lehet kapaszkodni, hogy a perfecto nem nőnemben van ragozva, mert akkor perfecta lenne, ezért valószínűleg nem egy nőről állítja, hogy nem tökéletes. De az is lehet, hogy általánosságban beszél, ezért a perfecto alak nem feltétlenül csak férfire vonatkozhat.


Milyen nemű a beszélő és a hallgató?

2017. jún. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezen gondolkodtam én is, mert a beszélő férfi. Hallgató konkrétan nincs, mert ez egy dal, fiktív is lehet. Lehet általánosság? Ez nem jutott eszembe. A dal további részében van, ahol kiemeli a tú-t, pl. por tú no saber perder, több alkalommal is így kiemeli az E/2.-t, azért gondoltam, hogy mivel itt nincs, ezért talán a beszélőre vonatkozik. Ugyanakkor nekem ez furcsa.


Nincs valami szabály, hogy ilyen esetekben ki az alany?

2017. jún. 6. 15:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Főnévi igeneves szerkezettel csak akkor rövidíthetsz mellékmondatot, ha az alanya egyezik a főmondattal. Vagyis egyértelműen ÉN az alany (amaré egyesszám első személy)
2017. jún. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. jún. 8. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!