Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Japánul, aki tud! Mit jelent:...

Japánul, aki tud! Mit jelent: "rei"?

Figyelt kérdés

2017. júl. 24. 15:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Kanjitól függ. Általában harang.
2017. júl. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ilyen:


[link]


Ebben az összetételben mit jelenthet?

2017. júl. 24. 16:32
 3/12 A kérdező kommentje:
(A linken van egy könyv borítója, arra kattints rá, kérlek! Akkor nagyobb képen látható lesz.)
2017. júl. 24. 16:33
 4/12 A kérdező kommentje:

Ezeket találtam még:



rei


cég állandó vásárlója


diktálás


dögös


eset


fénysugár


fiók


folyamodás


használat


hazajáró lélek


hűvös


hűvösség


irányadó eset


irodalmi néger


kerek (összeg)


kérelem


köpeny


láda


lélek


nulla


nullapont


parancsnokság


parancsolás


példa


precedens


rája


rossz látási viszonyok


szekrény


szellem


szenvtelen


színész


tartó


tok


tollbamondás


uralkodás vmi felett


utasítás


üzlet állandó vásárlója


zéró


zéruspont

2017. júl. 24. 16:52
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben a "lélek" lesz a helyes megoldás.
2017. júl. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Te tudsz japánul vagy tippeltél?
2017. júl. 25. 11:41
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem tippeltem, a linken láttam, hogy a 霊気 (reiki) szóra gondoltál, abban pedig a 霊 (rei) karakter jelentése "lélek". :)
2017. júl. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Régebben azt hallottam, valamint olvastam is könyvekben, hogy a "rei" jelentése ebben az esetben "egyetemes", "univerzális".


Nemrég viszont láttam valahol, hogy valaki szerint ilyesmit egyáltalán nem jelent.


Te pedig úgy tudod, hogy ez esetben "lélek" a megfelelő fordítás.


Akkor nem tudom, miért írták (reiki) könyvekben azt, hogy egyetemes vagy univerzális a jelentése. :S

2017. júl. 25. 14:45
 9/12 anonim ***** válasza:
44%

Kérdező, azért, mert minden nyelvnek megvannak a saját nyelvi szokásai, idiómái. Így magyarították a reiki-t, hogy univerzális energia.


De, ahogy valaki rákeresett a vonatkozó kanji-ra, lelket, vagy szellemet jelent. Megspórolt nekem egy ocr munkát, illetve kanji-kereső melót. ;) Ott van a moly-os könyvön a szó jel, tehát a kanji! Azt kell lefordítani.


Ha evvel szemben kiejtés szerint nézed, akkor legtöbbször sok volna a bizonytalanság, ugyanis a japán tele van azonos alakú szavakkal, stb, sokuknak 5-10, akár 15-20, egymástól eltérő jelentése van, épp ezért használnak a japánok (kínai eredetű) szó jeleket, mert az jobban behatárolja, bár a japán nyelvben még ettől se mindig egyértelmű, tehát kell ismerni a szövegkörnyezetet is, mert a legtöbb kanji-nak 2-3 olvasata van, de akad, amelyiknek csak egy, és van, amelyiknek 5-6 olvasata is.


De itt szellem, vagy lélek a japán eredeti megnevezése a REI-nek (mert itt a rei:霊).

2017. júl. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a magyarázatodat; értékelem, amikor valaki kifejti az elképzeléseit és átadja a tudását (vagyis annak vonatkozó részét)! :-)
2017. júl. 25. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!