Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy hangzik az angolul...

Hogy hangzik az angolul (melyik szót és elöljárószót kell használni, ha azt mondom, hogy 'Elmentem a strandra. ' 'Elmegyünk a strandra. ' vagy 'A strandon vagyok. '?

Figyelt kérdés
Sokat járunk a helyi termál strandra, ahol medencék vannak, illetve néha 'szabad strandra' (Tisza-tó). Szerintem itt a beach szó nem a legmegfelelőbb, de nem igazán vagyok expert...

#strand #SPA #Bath #strandolás #strandra menni
2017. júl. 30. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

I went to the beach. Elmentem a strandra.


We are going to go to the beach. Indulunk a strandra.


I am at the beach. A strandon vagyok.

2017. júl. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs I am on the beach. at helyett
2017. júl. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
bocs, de a strandfürdőt/ termál fürdőt 4 medencével (alföldi kisváros) is beach-nek hívják?
2017. júl. 30. 21:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Termal furdo / thermal baths

Medences strand - swimming pool

Tisza to - Lake Tisza

2017. júl. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

kedves 1-2. válaszoló, ne javítsd ki magad, teljesen jó az at the beach.

a különbség az, hogy pl. a strandon vagyok és lángost eszem vagy csak úgy általában a strandon vagyok, nem feltétlenül közvetlenül a parton vagy a homokban, de strandközelben, akkor "at the beach"


ha konkrétan a strandon a víz mellett a homokban sétálsz vagy frizbizel, homokvárat építesz stb., akkor megfelelő az "on the beach"

2017. aug. 2. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!