Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelemt ha kompenzáló valaki?

Mit jelemt ha kompenzáló valaki?

Figyelt kérdés
Egy youtubernek teszek egy szivesseget.. Es aztmondta kompenzalo lesz:o mit.jelent?
2017. aug. 4. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kárpótol a faradozasaidert.
2017. aug. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszii
2017. aug. 4. 19:26
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Kompenzálás : ellentételezés.

Valamiért valamit.

2017. aug. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Karpotolo
2017. aug. 5. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vree ***** válasza:

XD

Nem azt mondta, hogy kompenzáló lesz, hanem hogy kompenzálni FOG.

I'll be compensating. = be +ing egy Continous szerkezet (nem létige az állítmányban)

2017. aug. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

De irritáló tapadó és kompenzáló vagyok😂

Eztirta:D

2017. aug. 6. 13:05
 7/7 Vree ***** válasza:

Akkor az egész fenti válaszsorozat sztornó viszont.


Ha valaki "kompenzál" (pszichológiai értelemben), az azt jelenti, hogy valamilyen belső hibát próbál ellensúlyozni.


A klasszikus vicc/sértés például az a mém, hogy ha egy férfi minél nagyobb, impozánsabb birtoktárgyakkal veszi magát, az azt engedi sejtetni, hogy hmmm...egy PRIVÁT SZERVE méreteit szégyelli.

[link]


De másoknál is előfordul, hogy ha valami miatt titokban szégyellik magukat, akkor önkéntelenül feltűnővé válik, hogy mennyire próbálják elleplezni.


Ezek szerint lehet, hogy csak be akarta neked vallani egy ilyen hibáját is (ammellett, hogy idegesítőnek és túl ragaszkodónak is vallja magát).


Nyilván erre nem úgy kell felelni, hogy "egyetértek, én is amint megláttalak, már tudtam, hogy idegesítő alak vagy", ez az önmaga lesajnálása végül is csak afféle udvariaskodás. :p

2017. aug. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!