Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ebben a német mondatban miért...

Ebben a német mondatban miért "der" szerepel, mikor a Welt névelője a "die"? Die Nummer eins, der Welt sind wir.

Figyelt kérdés

2017. aug. 5. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

"der Welt sind wir" A világ a miénk.

Részesesetben: die-ből der lesz..talán azért :D bár hülye vagyok a némethez,szóval csak találgatás

2017. aug. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
vagy mi vagyunk a világ? :D Ii..Angolból erősebb voltam mindig is
2017. aug. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy részesesetben die-ből der lesz, de szerintem itt azt jelentené, hogy mi vagyunk a világ, de nekem az meg alanyesetnek tűnik... szóval nem tudom XD
2017. aug. 5. 20:11
 4/9 A kérdező kommentje:
Vaaagy lehet nem kell oda az a vessző, és akkor: A világ(nak az) elsőszámúi vagyunk. :D Valószínűleg így a jó! Bár a magyarra fordítás gyatra. :D
2017. aug. 5. 20:15
 5/9 A kérdező kommentje:
És akkor ez Genitiv :D
2017. aug. 5. 20:17
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Helyesen oldottad meg a sajét kérdésed ;) Valóban genitív.
2017. aug. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kedves Kérdező... A világ legjobbjai vagyunk. A világ egyes számúai vagyunk. A világon mi vagyunk a legjobbak.

És valóban nem kell vessző.


Vesszőt - ilyetén formán - a Relativsatz-ban használunk:

Der Mann, der einen schwarzen Hund hat, ist mein Nachbar. A férfi, akinek fekete kutyája van, a szomszédom.

2017. aug. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondtam, hogy nem megy. Azért gáz, mert itt élek, de akikkel mindennap beszélnem kell (munka miatt) azokkal angolul folyik, vagy magyarul.

Mondjuk azzal nyugtat jó pár német,hog, hogy nem kell aggódnom, ők se tudják a nyelvtant.. (A helyesírásuk is szörnyű)

2017. aug. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#7 Köszi a választ! Sejtettem, hogy keverem valamivel. :D

#8 Nem baj az, szerintem sokkal nehezebb a német, mint az angol. Ettől függetlenül nagyon szeretnék legalább középszinten megtanulni németül. :)

2017. aug. 6. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!