Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi az a baszatáska?

Mi az a baszatáska?

Figyelt kérdés

2017. aug. 23. 08:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Bulizás
2017. aug. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Amikor megerőszakol egy kis méretű bőrönd.
2017. aug. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Még az is érdekelne, hogy ez a baszatás szóból ered vagy valamilyen táska?
2017. aug. 23. 08:54
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, abból az igéből ered. A táskához annyi köze van, hogy véletlenül a -tás végződésből ezt a főnevet lehetett legegyszerűbben kihozni. És hát ha már táska, akkor abba lehet pakolni, tehát a bulizás mérőfoka, hogy mennyire van megpakolva a baszatáska. Elég primitív, de a nyelv fejlődését nem lehet megállítani.
2017. aug. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%
Es ez milyen nyelven van? Ki a f@*z erti?
2017. aug. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi, azért kérdeztem, hogy egy 50+-os is naprakész legyen az ifjúsági szlengben, index, 444 nyomatja ezt a kifejezést címlapon, és fingom nem volt, miről beszélnek :-)
2017. aug. 23. 11:34
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Hát én fiatalabb vagyok, de most hallom először, mondjuk annyira nem is hiányzott.
2017. aug. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
72%

Én is csak 25 vagyok, de eddig soha életemben nem hallottam még ezt a "szót" xD Ilyen nyelvet használ a jövő generációja, ami elég szomorú, de hát.. a mai agymosó világtól mit várunk? :(


Pl egyik haveromtól megkérdeztem azt, hogy mennyire szereti az új munkahelyét? erre a válasza: "nagyon élem"... őőőő aha, éljed akkor xD :D

2017. okt. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Fahéj Bertalan válasza:
50%
hőbörögtök itt, hogy nem értitek, hülye fiatalok hogy beszélnek, bla bla.. A világban mindig változik majd a nyelv, ne legyetek savanyúak, nyilván a következő generáció sose fog olyan szépen beszélni, mint az előtte lévő, hisz az a tökéletes :DDD nem sírni kell, hanem relevánsnak lenni és utána olvasni dolgoknak hogy ne maradj le. nem kell, hogy mindegyik szlengszó tetsszen, de ez a baszatáska pl. egyszerű és nagyszerű szerintem. én se tini vagyok már de felérem ésszel, hogy a világ el fog menni mellettem ha azon sírok, hogy mi minden volt nálunk máshogy.
2018. ápr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
Nem a szleng szóval van a baj, hanem a hozzá tartozó zenével, mert az a szar.
2018. máj. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!