Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az igaz, hogy a németek egyre...

Az igaz, hogy a németek egyre kevesebbet használják ma már a Genitivet?

Figyelt kérdés

Egy némettanártól hallottam, de eléggé kételkedem benne... vagy akkor mivel helyettesítik a Genitivet? O.o

Vagy ez csak bizonyos szavak vonzatainál van így?



2017. szept. 2. 15:10
 1/5 anonim válasza:
Igaz :D
2017. szept. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igaz. Sok esetben inkább a von-t használják legalábbis itt délen nagyon ritkán hallom a genitivet. Még írásban is ritkán látom pedig ügyfélszolgálatos vagyok, heti többszáz e-mailt kapok (cégektől, nem magánszemélyektől).
2017. szept. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Rick Mave ***** válasza:
100%

Így igaz. És a Dativ az, ami egyre inkább kiszorítja (nem a "von", az egyfajta "elöljárószós" birtokos eset, annak megvolt régen is a szerepe a Genitiv mellett). Az egyik kedvenc könyvem címe, amit egy német nyelvtanár írt, jó humorral és ügyes szójátékkal utal erre - Bastian Sick: Der Dativ ist dem Genitiv sein Tod.


Sokszor vagyok tanári társaságban a tanár feleségem révén és még ott itt észreveszem, hogy mennyire "beköltözött" a Dativ a Genitiv helyére a hétköznapi szóhasználatba. Én személy szerint szeretem a Genitivet, mert az valahogy gyakran kifejezőbb és hangsúlyosabb, de minden igyekezetem ellenére azért én is használom a Dativot a Genitiv helyett (természetesen csak beszéd esetében, amelyben a nyelvtan használata automatikus, tehát nem tudatosodik, szemben az írással).

2017. szept. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Érdekes, nem gondoltam volna! Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2017. szept. 3. 00:14
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is megtudom erősíteni, nagyon gyakran használják a Dativot már.
2017. szept. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!