Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Helyes ez az angol mondat?

Helyes ez az angol mondat?

Figyelt kérdés
A water engineer's most important work is to ensure clean and high-quality drinkwater from the faucets in houses for everyone, but there're also many other works, for example building embankments, canals, water defence walls, pumping stations and to oversee them.

2017. szept. 6. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:
46%
Igen, tökéletesen érthető és rendben van szerintem.
2017. szept. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy apró nyelvtani hibát azért én említenék: mivel felsorolás, ezért ha building, akkor overseeing, nem to oversee (vagy (to) build és (to) oversee); és egy vessző is jöhet az and elé:

for example building embankments, canals, water defence walls, pumping stations, and overseeing them.

for example (to) build embankments, canals, water defence walls, pumping stations, and (to) oversee them.


Nyelvtanilag ettől eltekintve helyes, de én lehet, hogy a work helyett inkább a job vagy task szót használnám.

2017. szept. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

…is to ensure that clean and high-quality drinking water is available from the taps of each house in the community.

.. and to maintain them.

2017. szept. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!