Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Magyarországon (hol) lehet...

Magyarországon (hol) lehet jakut nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van esetleg valamelyik egyetem altajisztika szakán jakut (szaha) nyelvi képzés? Azzal is ki lennék békülve, ha csak 1-2 féléves a tantárgy - nem okvetlenül szeretném magasabb szinten megtanulni a nyelvet, de az alapjaival szívesen megismerkednék. Sajnos internetes forrásokat sem nagyon találtam se magyarul se angolul, oroszul pedig sajnos nem tudok. :-(

Nem feltétlenül egyetemi képzésen gondolkodom, de nem látok sok esélyt hogy más közegben találjak jakutul tudó magyart vagy magyarul tudó jakutot, aki szívesen tanítana.



2017. szept. 9. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Internetes források (a cirill betűk ismerete elengedhetetlen, mert azon íródtak a jakut szövegek: pl: [link] )

Nyelvkönyv:

[link]

[link] /pogovorim-po-yakutski

Online angol-jakut, jakut-angol szótár:

[link]

Online orosz-jakut, jakut-orosz szótár:

[link]

Audio kurzus

[link] pages/audio-min-sakhalyy-bilebin

Jakut-angol szótár:

[link]

2017. szept. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! A cirill betűket ismerem (a kiterjesztett jakut nyelvi változatot is, benne a Ҕ, Ҥ, Ө, Ү betűkkel). Mi több, szerintem ehhez a két nyelvkönyvhöz is volt már szerencsém, viszont ezekkel az a baj, hogy orosz nyelvűek. Hiába tudom elolvasni, ha egyszer nem értem. :-) Angolul nincs esetleg valami nyelvkönyv? A szótárakat nagyon köszönöm, ezeket inkább fogom tudni hasznosítani!
2017. szept. 10. 11:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Sikerült azóta jakutor tanulni?
2020. júl. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Érdemben nem, mert használható angol nyelvű anyagot nem találtam, csak oroszt, amit nem beszélek.
2020. júl. 15. 01:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Sőt, én azt kérdezném: megtanultál-e oroszul, a szajhát csak így érdemes elkezdeni. Sajnos.
2023. márc. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*szahát
2023. márc. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Саха.
márc. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!