Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolul aktívan beszélők/"gond...

Angolul aktívan beszélők/"gondolkodók": az angolul számolással, matekkal mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Napi szinten használom az angolt, mivel a párommal az a közös nyelvünk. Az azonnali és aktív nyelvváltás sem okoz gondot magyar és angol között, gyakran angolul is gondolkodom.


De mégis, a számolás sosem ment olyan gördülékenyen angolul. A matekkal nincs gondom alapvetően, de ha angolul kezdek el (fejben/hangosan) (ki)számolni valamit, úgy érzem magam, mint valami óvodás. Sokkal lassabban is megy, nagyon rossz érzés.


Akik angolul szoktatok gondolkodni, gyakran beszéltek (viszonylag folyékonyan), Ti ezzel hogy vagytok?


Van valami mód, hogy ezt fejlesszem?


A válaszokat előre is köszönöm.



2017. szept. 20. 06:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Folyékonyan beszélek, éltem külföldön is stb-stb.. De nálam is ez a helyzet. Gondolom ez azért is van így, mert a nyelv ezen részét nem használod. Ha fejleszteni szeretnéd, akkor szerintem csinálj meg naponta pár egyszerűbb feladatot (összeadás, osztás stb..) Nyilván úgy, hogy közben hangosan (vagy a fejedben) angolul mondod a számjegyeket meg magát a műveletet is. Szerintem 1-2 hét és gördülékenyen fog menni ez a része is.
2017. szept. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A számolás már csak ilyen. Lehet gyakorolni, de minek? Kiszámolod magyarul és kész.

Egy történet erről: nagypapám kb 20-30 évvel ezelőtt bement egy kis felvidéki étterembe, ahol kérdezte, hogy beszélnek-e magyarul. A válasz határozott nem volt. Mindegy, megoldották némettel és mutogatással. Aztán fizetnének, a pincér meg számol... Magyarul. Rögtön tudták, hogy magyar, csak letagadta, de számolni mindenki az anyanyelvén szokott.

2017. szept. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Igen, arra én is gondoltam már, hogy nem biztos, hogy érdemes fejleszteni ezen bármit is. Mindenesetre megkaptam a válaszomat, hogy nem ördögtől való az anyanyelven számolás.

2017. szept. 20. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!