Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy mondják angolul, hogy...

Hogy mondják angolul, hogy takarítani, fel mosni rendet rakni? Tudom, hogy van olyan, hogy "clean up", "Mob up", "make order", de boztos van még.

Figyelt kérdés

2017. nov. 11. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

takarít: clean the room/flat/house

felmos: mop the floor

rendet rak: tidy the room/flat/house

2017. nov. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Bubuka508 ***** válasza:
53%
Nemcsak szó szerinti, hanem szleng kifejezések is vannak erre. Pl. szállodákban kitehet a vendég egy ilyen feliratot: Please, make up my room! A. m. takarítsák ki a szobámat. Szó szerint fordítva ugyebár egészen mást jelent...
2017. nov. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A make up phrasal verb és vigyázni kell vele, mert kontextustol függően egész mást is jelenthet.
2017. nov. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vree ***** válasza:

^Annyira mást is, hogy takarítást SOHA nem is jelent. Van olyan értelme, hogy kiengesztel/kibékül, sminkel, kitalál, áll valamiből, készít, bepótol, de takarít? soha.


(A sima "make" ellenben használható ilyen értelemben: to make the bed=megágyaz/megveti az ágyat


Egy jelentést tudok elképzelni, amikor a #2é megbocsájtható: lehetséges "előkészít" értelemben használni.

(Összességében azért szerintem, nem tudom hol látta, de ez eséllyel hibás angolság volt.)


Kérd.-nek:

kézenfekvő a "tidy/tidy up", rendberak.

Más szinonimák, amire gondolni tudok (jegyezzük meg: el kell dönteni, hogy a clean-nek a (ki)tisztít vagy rendberak jelentése él-e, mert nem ugyanaz):

cleanse - tisztátalanít

(re)arrange, (re)organize, (re)order - átrendez

sort out - rendbeszed (nehezen fordítható, de gyakran használt ige)

unclutter - a "rendetlenséget csinál" ige fosztóképzős megfordítása

wipe - töröl

clear - eltávolít a szem elől

sweep - felseper

sanitiz - fertőtlenít


Szerintem a clean változatlanul a legnépszerűbb/leggyakrabban használt.

2017. nov. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bubuka508 ***** válasza:
Helyesbítek: tegyék rendbe a szobámat. Amibe ugyebár a takarítás is beletartozik. Így már mindenki meg lehet elégedve. Jól van így?
2017. nov. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!