Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelentenek a "99% IS A...

Mit jelentenek a "99% IS A BITCH; 100% IS A BREEZE" kifejezésben a bitch és a breeze? És hogyan lehetne frappánsan lefordítani?

Figyelt kérdés
Forrás: [link]

2017. nov. 25. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
A bitch azt jelenti, hogy k., a másikat nem tudom, de hasonló lehet.
2017. nov. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

99% még rossz, nyűgös, fájdalmas, ráfizetéses, 100% meg hirtelen vidámság, könnyedség, siker.

Szavak bármivel behelyettesíthetőek, 99-hez negatív, 100-hoz pozitív töltéssel.

2017. nov. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A kifejezés egyben szerintem azt fejezi ki, hogy ha valaki nem 100%-osan elkötelezett valami mellett, az nem elég.


A 100% csak a valami, ami annál kevesebb, az semmi.


Olyan, mint a néha hűtlen feleség, aki már nem a hűséges, hanem inkább a megbízhatatlan/hűtlen kategória.


Ez a kifejezés jelentése.


De én a 2 szó jelentésére kerdeztem rá.


A bitch az k*rv* ill. szuka, nem?


De mi a breeze? Azon túl, hogy szellő. Dekoratív hölgy? Ha igen, hogyan alakult ki ez a jelentés?


CSAK PROFIK VÁLASZÁT VÁROM.

2017. dec. 1. 23:54
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem abból kell kiindulni, hogy "A bitch az k*rv* ill. szuka, nem?" Mert legfeljebb az is.

Az ide illő jelentések:

bitch: a difficult or unpleasant situation or thing

breeze: a thing that is easy to do or accomplish

2017. dec. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én az Urban Dictionary alapján ezt találtam, ami passzol a bitch legáltalánosabb jelentéséhez:


[link]


2

Breeze

A girl, often very pretty, and perhaps a model. All the boys are after her and her gorgeous figure! She has amazing hair and a stunning smile!

Boy 1: OMG who's that girl?

Boy 2: That's Breeze

Boy 1: OMG i WANT her!

2017. dec. 2. 11:46
 6/7 A kérdező kommentje:
egy anyanyelvi nyelvhasználó érzése/véleménye érdekelne még a témában, vagy egy ilyen link.
2018. jan. 17. 12:26
 7/7 anonim ***** válasza:
2018. jan. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!