Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan lehetne ezért angolul...

Hogyan lehetne ezért angolul elnézést kérni?

Figyelt kérdés
Szegény magántanáromnak nehéz velem órára időpontot találnia, mert minden héten másként dolgozok, és kb. 7-8 nappal előre tudom a beosztásomat. Előre látom, hogy a jövő hét gond lesz, hogyan kérhetnék elnézést a folytonos problémáért? A sorry to be such a pain mennyire illendő?
2017. dec. 6. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
I do apologize szerintem. Hivatalos ügyekben ezt használják (pl. szállodában recepciós a vendégnek)
2017. dec. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%

"Do apologize is a bureaucratic-sounding phrase best avoided in any genuine apology. The insertion of the helper word do ahead of apologize distances the speaker from the apology and hence the offending action, and this may only further infuriate the apology’s recipient. The effect is subtle, but consider how much more convincing these apologies would sound if do were removed:"


[link]

2017. dec. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy nem hivatalos viszonyról van szó. Nyilván megadom neki a kellő tiszteletet, és nem fogom azt mondani, hogy sorry, bro, de nem is beszélek úgy vele, mint Erzsébet királynővel.
2017. dec. 6. 20:24
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
I’m sorry for causing constant juggling in your timetable. I do appreciate your effort and thank you.
2017. dec. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
* efforts
2017. dec. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
Sorry for being so complicated
2017. dec. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!