Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Japánul értelmes ez így?

BlackRose555 kérdése:

Japánul értelmes ez így?

Figyelt kérdés

Egy tetoválást szeretnék majd készíttetni a gerincemre végig, és ezt az idézetet választottam. Mivel egy csíkba szeretném nem tudom, hogy ez értelmes lenne e ha egymás alá raknám a mondatokat. Nem ismerem annyira a Japán írásmódot, ha valaki jártas ebben, kérem világosítson fel! :) Remélem jó lesz a link , de amit akarnék tetováltatni az leírva: Kenzen naru tamashii ha, kenzen naru seishin to kenzen naru nikutai ni yadoru


[link]



2017. dec. 15. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Ó, te jó ég. Ha nem beszéled a nyelvet, ne tetováltass semmit magadra japánul... De mivel az észt sajnos nem lehet beleverni az emberekbe, maradjunk annyiban, hogy egy hosszú sorként is értelmes, de az első rész a jobboldali, majd úgy a középső és a bal (a japánok visszafelé olvasnak).
2017. dec. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyet értek az elsovel.

Ennyi erovel a jigoku shojo szövegét is magadra rakhatod.....

És jól gondold meg mit takar magadra mert egy életen át rajtad marad. (attól eltekintve, h ma már lézeres szarokkal el lehet nagyjából távolítani)

Egyébként igen, értelmes.

2017. dec. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, jól meggondolom hogy miket tetováltatok magamra, ez az idézet sokszor visszajött az életemben mikor voltak gondjaim. Ezért szeretném ezt, és már több éve. Úgy hogy biztos vagyok benne. Köszönöm a segítséget!
2017. dec. 16. 18:38
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ép testben ép lélek", ez segít ki, ha bármi gondod van? Hát, te tudod. Szerintem akkor érdemes valami szöveget magadra tetováltatni, ha akár magyarul is magadra iratnád.


Amúgy jó, ha vigyázol a kanjik tetoválásával, mert ha nem ért hozzá, aki csinálja, elég furán tud kinézni. Láttam én már kanjit egy lány tarkóján, amin a fölső vonás épp csak egy picit volt elcsúszva, és ettől már látszott, hogy aki csinálta, annak lövése sincs, hogyan kellene ezt leírni. Ráadásul ez egy gépelt szöveg, ha ugyanígy rádmásolják, olyan mintha odanyomtatták volna. Ahhoz viszont, hogy írott jellege legyen, még ha nem is teljesen kalligrafikus, ismerni kell a vonások irányát, különben fura lesz.

2017. dec. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!