Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van hiba ebben a német fogalma...

Van hiba ebben a német fogalmazásban? Ha van adnátok tanácsot azzal kapcsolatban, hogy hogyan javítsam ki? (karácsonyi téma)

Figyelt kérdés

Jedes Jahr freue ich auf Weihnachten.

Die ganze Familie kocht und für die Feiertage kaufen.

Am Heiligabend bin ich zu Hause mit meine Familie.

Am 25. Dezember gehe ich zu meinem Vater.

Meistens spiele wir Karten, machen Fotos und wir essen und trinken. Am Abend packen wir die Gechenke aus und wir gehen zu anderen Familienmitgliedern sprechen.

Am 26. Dezember gehe ich mit meine Mutter zu meinen Großeltern und meiner Tante , und zu meiner Cousine. Für ein oder zwei Tage schlafe ich dort mit meiner Großmutter. Danach gehe ich zu meinem Vater und ich verbringe das neue Jahr dort. Meine Freundin (Mónika) kommt am 31. Dezember zu mir ,und wir dekorieren das Haus. Unsere Freunde Tomi und Dávid kommen Abend zu uns.Wir tanzen die ganze Nacht , essen ,sprechen, und trinken Champagner. Ich wünsche ein Fröhliche Weihnachten und ein guten neuen Jahre der Lehrerin. (azért írtam der-t ,mert részes esetben die-ből der lesz, szóval remélem jól írtam)


Fordítása:

Minden évben várom a karácsonyt.

Az egész család főz/süt és vásárol az ünnepekre.

Szenteste otthon vagyok a családommal.

December 25-én megyek az apukámhoz. Többnyire kártyázunk , fotókat készítünk, eszünk és iszunk. Este kibontjuk az ajándékokat és elmegyünk a többi családtagunkhoz beszélgetni. December 26-án az anyukámmal elmegyünk a nagyszüleimhez ,a nagynénémhez és az unoka testvéreimhez. Ilyenkor 1-2 napot ott alszok a nagymamámnál. Ezután elmegyek az apukámhoz és itt töltöm az újévet. A barátnőm (Mónika) december 31-én eljön hozzám és feldíszítjük a házat. A barátaink Tomi és Dávid este jönnek hozzánk. Egész este táncolunk, eszünk, beszélgetünk és pezsgőt iszunk. Boldog karácsonyt és boldog új évet kívánok tanárnőnek is.


2017. dec. 17. 11:09
 1/5 sanyinak ***** válasza:
100%
Igen, van benne több hiba is (visszaható ige, ragozás, vonatok) de gondolom te sem a felsőfokú nyelvvizsgára készülsz még.
2017. dec. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
71%

Jedes Jahr freue ich auf Weihnachten.

Die ganze Familie kocht und kauft für die Feiertage ein.

Am Heiligabend bin ich zu Hause mit meiner Familie.

Am 25. Dezember gehe ich zu meinem Vater.

Meistens spielen wir Kartenspiele, machen Fotos, essen und trinken. Am Abend packen wir die Geschenke aus und gehen zu anderen Familienmitgliedern zu reden.

Am 26. Dezember gehe ich mit meiner Mutter zu meinen Großeltern, zu meiner Tante und zu meiner Cousine. Für ein oder zwei Tage schlafe ich dort, bei meiner Großmutter. Danach gehe ich zu meinem Vater und verbringe das neue Jahr dort. Meine Freundin (Mónika) kommt am 31. Dezember zu mir und wir dekorieren das Haus. Unsere Freunde Tomi und Dávid kommen Abend zu uns. Wir tanzen die ganze Nacht, essen, reden und trinken Champagner. Ich wünsche frohe Weihnachten und ein gutes neues Jahr der Lehrerin.


Remelem minden hibat megtalaltam es bocsi hogy nem irtam oda, hogy mit miert javitottam ki. Ha szeretned meg csinalhatom kesobb. Egyebkent nincs sok sulyos hibad:) Eleg jo fogalmazas.

2017. dec. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ja a pezsgot kihagytam. En "Sekt"-et irnek de igy is hagyhatod igazabol:)
2017. dec. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#2


*freue ich MICH auf

2017. dec. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
#2-es vagyok. Tenyleg ezt eszre se vettem. Persze hogy "freue ich mich". Köszi a javitast:)
2017. dec. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!