Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A "Must" mit jelent egy...

A "Must" mit jelent egy kijelentő mondatban?

Figyelt kérdés
Ha valaki azt mondja egy másik embernek hogy például "You must learn this sentence. Then you will be clever" az parancsot jelent? Tehát azt parancsolja neki, hogy muszáj most azonnal tanulnia?
2018. jan. 14. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Muszáj, kell
2018. jan. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, hogy a must jelentése muszáj, kell. De ez egyenlő az utasítással, parancsolással?
2018. jan. 14. 14:37
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
A must inkább azt jelenti, én szeretném, hogy csináld. A kötelesség inkább have to. De leginkább a helyzetből derül ki, hogy parancs, vagy inkább ajánlás a mondat értelme.
2018. jan. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Nem, nem parancsolja.

Meg kell tanulnod. - Tanuld meg!

Érzed a különbséget?

A 'must' nem parancs, hanem inkább szükségesség.

2018. jan. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy elmagyaráztátok. Igy már értem.
2018. jan. 14. 16:02
 6/7 Vree ***** válasza:
Nincs igazuk, a must teljesen lehet parancs értelmű olyan módon, ahogy a magyar "kell, muszáj" oda nem illően hangozna. Rászólhatsz valakire, hogy "You must stay here!" (Maradj itt!) és természetes lesz az adott szituációban, míg a magyarban egy "itt kell maradnod!" nem hangzik jól, hacsak az nem külső kényszer.
2018. jan. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezeket is jelenti, de egy olyan jelentése is van, hogy "biztos". Szóval, ha például azt mondod, hogy "Egy perc alatt kitalálta megoldotta ezt a nehéz feladatot. Biztosan nagyon okos." Akkor úgy fejezed ki, hogy He only needed one minute to slove this difficult task. He must be really smart"
2018. febr. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!