Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nyelvet lenne érdemes...

Milyen nyelvet lenne érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Itthonról sikerült angolul, suliban németül tanulok. Lassan jön a nyári szünet, és ugye valami produktívat is kéne csinálni, így a nyelvtanulás mellett döntöttem, csak ötletem sincs hogy melyiket. Meg ugye ha már azzal fogom tölteni a szünetem egy részét hogy nyelvet tanulok, akkor már valami olyasfélét, amire később is szükségem is lehet.

2018. márc. 26. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Francia.
2018. márc. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mik a terveid.

Ha már az angol és a német megvan, akkor melléjük bármi jó lehet. De ez a további terveidtől függ.

Én spanyolul vagy oroszul tanulnék. De ez neked lehet, hogy hülyeség.

Esetleg ha valamilyen határhoz közel élsz, akkor azt a nyelvet is megtanulhatod.

2018. márc. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ami EU-ban hasznos ezeken kívül munkaügyi szempontból, az a francia, orosz és talán még az olasz. De ha neked pl a görög tetszik, akkor tanuld azt, felesleges biztosan nem lesz és profi szinten jót lehet kaszálni később majd pl.fordítással. Ami fontos, hogy csakis olyat válassz, ami tényleg tetszik! Ha emellé még keresett is, az csak grátisz, de önmagában a piacképesség nem túl jó motivációs erő, a hatékony tanuláshoz az adott nyelv, kultúra szeretete, az érdeklődés is kell. Anélkül szenvedés az egész.

off:

Szerintem egyelőre inkább foglalkozz a meglévő két nyelveddel, hogy még jobban menjenek. 3 nyelvet tanulni egyszerre nem könnyű, ráadásul szeptembertől könnyen lehet, hogy nem jutna rád elég időd.

2018. márc. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%
Angol felsőfok. Ha új nyelv kell, akkor igazából bármi, ami tetszik; ha hasznos kell, akkor pl. francia vagy kínai.
2018. márc. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!