Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németesek hilfeeee?!

Németesek hilfeeee?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hogy mondom azt németül, hogy "megtanult vezetni?" A tippem: "er hat fahren lernen" vagy "er hat lernen fahren". Esetleg egyik sem? xD


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2018. ápr. 21. 21:47
 1/7 Ridamov ***** válasza:
44%

autót mert akkor: Er hat fahren gelernt.

ha vezetni mint Hitler akkor: Er hat führen gelernt.

2018. ápr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Autóra gondoltam. Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! :)
2018. ápr. 21. 22:34
 3/7 A kérdező kommentje:
Ui.: ment a zöld pacsi is :D
2018. ápr. 21. 22:34
 4/7 anonim ***** válasza:
17%

Hat er fahren gelernen? De szerintem életszerűbb:

Hat er schon gelernt wie zu fahren?

2018. ápr. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4 Az utolsó mondatot azért nem akarom írni, mert elég szigorúan veszi a tanárunk és nem így van a mondat :/ illetve azért is kérdeztem, mert azt hittem, jól emlékszem, hogy ilyenkor dupla Infinitiv kell, de akkor ezek szerint nem. :D


Mindenesetre nagyon szépen köszönöm Neked is a gyors választ, ment a zöld pacsi! :D

2018. ápr. 21. 22:54
 6/7 Rick Mave ***** válasza:
100%

>> Er hat Auto fahren gelernt. ...vagy: Er hat Autofahren gelernt.


#4)

- Mi az, hogy "gelernen"...?? (siehe: Konjugation > Perfekt > lernen ... ein bisschen Fleißarbeit für dich zum Nachsitzen)


- A "Hat er schon gelernt wie zu fahren?" pedig lehet, hogy életszerű, csak éppen némettelen, de nagyon. Ha ezzel azt akartad mondani, hogy "megtanulta már, hogyan kell vezetni?", akkor az vagy "er hat gelernt, wie man Auto fährt", vagy esetleg "er hat gelernt, wie ein Auto zu fahren ist", bár ez arra, hogy "megtanult autót vezeti", túl célzatos, van benne egy pici negatív él.

2018. ápr. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 Neked is köszönöm a választ, ment a zöld. :)
2018. ápr. 22. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!