Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a véleményetek a cseh...

Mi a véleményetek a cseh nyelvről, illetve annak tanulásáról?

Figyelt kérdés

Eddig csak germán (angol, német) és újlatin (olasz, francia, portugál) nyelveket tanultam, viszont már régóta érdekelnek a szláv nyelvek is. Sokat gondolkodtam, hogy melyikkel foglalkoznék a legszívesebben. Az oroszt nem szívesen tanulnám az országban uralkodó állapotok miatt, a lengyel tetszik, az ország is szimpatikus, viszont brutálisan nehéznek tűnik. Hangzásra talán a horvát és a szlovén állnak hozzám a legközelebb, de azok pedig olyan kis országok, nem tudom, mennyire lenne kifizetődő ilyen nyelvekbe belekezdeni.

A csehet se beszélik sokkal többen, viszont talán a legnyugatiasabb, legfejlettebb, legeurópaibb szláv ország, ami nagyon szimpatikus. Prágában akár el is tudnám képzelni az életemet, mert annyira élhető helynek tűnik.

A nyelvről mi a véleményetek? Neten csak egy 1967-es magyar kiadású cseh nyelvkönyvet találtam (Tankönyvkiadó, Budapest), ez alapján szerintetek érdemes lehet belefogni?


2018. ápr. 25. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Jah hát én is egy valamiért tanulnám: Prága nagyon élhető város. Én egyből beleszerettem, amikor először jártam ott és imádnék ott lakni.
2018. ápr. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Az oroszt nem szívesen tanulnám az országban uralkodó állapotok miatt"

"a lengyel tetszik, az ország is szimpatikus" (wtf???)


Most izé, magyarul már tudsz, nem elég csak egy darab ilyen országhoz kötve lenni?

2018. ápr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Lengyelország politikája is aggasztó irányba halad, de azért nem gondolnám annyira problémásnak még, mint Oroszországot.
2018. ápr. 25. 20:56
 4/5 anonim ***** válasza:
>abortusz
2018. ápr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mansour ***** válasza:

"a lengyel tetszik, az ország is szimpatikus, viszont brutálisan nehéznek tűnik"

Hát a cseh pont ugyanolyan brutál nehéz. A kiejtés nekünk magyaroknak valamivel könnyebb, de tényleg csak kicsivel. A nyelvtan nagyon brutál, de ha tetszik és van motivációd, akkor nem megtanulhatatlan.

2018. ápr. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!