Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek melyik nyelvnek...

Szerintetek melyik nyelvnek kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Nyáron szeretnék hobbiból nyelvet tanulni, mert folyton unatkozom. Az angol szinte tökéletesen megy, nagyon értem és folyékonyan beszélem. Németet tanulok, esetleg azt feltornáznám, de azon kívül még valamit szeretnék úgy csak tanulgatni. Gondoltam oroszra, spanyolra, franciára. Nektek milyen tapasztalatairól vannak ilyen téren? Melyiket javasolnátok? Lehet akár más nyelv is. Nagyon jó nyelvérzékem van, szóval jöhet akármilyen javaslat :)

2018. máj. 29. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha kihívásra vágysz, javaslom az oroszt. Talán hasznodra is válik, ha újra bejönnek hozzánk. Én első nyelvként tanultam, nagyon jól is ment a beszéd része, a nyelvtan kevésbé.

További kihívás lehet a finn nyelv - azt is próbáltam, bár csak magamban, itthon. Szép a hangzása nagyon.

Ír nyelv - már kevesen beszélik, és valószínűleg nem találsz hozzá tanárt Magyarországon. Egyszer vettem egy ír nyelvtankönyvet hanganyaggal, és elbűvölőnek találtam.

2018. máj. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanígy voltam. A két germán nyelv mellé én egy újlatin nyelvet, a spanyolt választottam. Logikus a felépítése, a kiejtése is könnyebb a francia/olasz/portugál hármasnál, és hatalmas a spanyol nyelvű popkultúra, amin kiválóan lehet gyakorolni.
2018. máj. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
kinait
2019. febr. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!