Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A megyarban vannak népek,...

A megyarban vannak népek, ország nevét családnévként viselő emberek. Más országokban is van ilyen?

Figyelt kérdés

Pl:Horváth,Németh,stb.

És miért nincs vagy nem halottam olyanról,hogy pl:Zimbabve,Kiribati.


2018. jún. 2. 10:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Van. Pl van a magyar jelentésű Ungár más nyelvben is. A cseh jelentésú Czech is ott van akár a cseheknél is. A Holland lézető családnév angoloknál. A németeknél sok a Bayer (és változatai).


Nyilván nem létezett még Zimbabwe, amikor a családnevek kialakultak, meg ha lenne is, nem itt, ez értelmetlen.


Nálunk gyakoribbak az ilyen nevek a Kárpát-medence etnikai sokszínűsége, a sok keveredés miatt.

2018. jún. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Németben vannak, angolban is. Azért nem túl nehéz kitalálni, hogy miért nincsenek olyan nevek, amiket felsoroltál. A velünk viszonylag szorosabb kapcsolatban lévő országok neveit őrzi sok vezetéknév, de én pl. még Portugál Istvánról sem hallottam még,nemhogy Zimbabwe Katalinról, de persze lehet van...
2018. jún. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Németben van Österreicher is,angolban French, de még tuti van sok
2018. jún. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 chtt ***** válasza:

Nekem az jutott eszembe elsőre indokként, hogy talán azért, mert amikor uralkodóink különböző nemzetiségeket telepítettek be országunk területére (pl. hogy a tatárjárás után megfogyatkozott népességet pótolják - [link] ) viszonylag kevés zimbabvei, kiribati (te jó ég, nem is tudtam, hogy ilyen ország is van, tök ciki:( nemzetiségű lehetett köztük. ;)

:)


Amúgy kíváncsiságból beírtam a gugliba, Peter és John Germant, létező emberkék, van Peter English nevű prof., David French drámaírót és fordítót... és nyilván akad még egy halom országnevet viselő emberke más vidékeken is.


(közben látom, amíg pötyögtem, születtek új hozzászólások - gondolom, sem IV. Bélának, sem Mária Teréziának nem jutott eszébe portulágokat betelepíteni, és persze ettől függetlenül lehet, hogy van ilyen vezetéknév - érdekes lenne utánanézni:)

2018. jún. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A Norman (normann) keresztnévként és családnévként is használatos.
2018. jún. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Itt van a lista, tobb orszagkent/nyelven.

[link]

2018. jún. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A franciáknak még két köztársasági elnökük is volt ilyen névvel: Nicolas Sarkozy és François Hollande.

Ezeken kívül sok Alamain, Germain, Polansky, Ungaro, Normand, Lorraine, Chalons és egyéb helyekről származó nevek vannak. .

2018. jún. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A Holland nekem is eszembe jutott aztán az is hogy az angol nem ismer ilyen országot mert az nekik Nederland.
2018. jún. 2. 14:05
 9/16 anonim ***** válasza:
Olaszországban is létezik olyan családnév, ami egy nemzet nevén alapul. Pl. a Tedeschi.
2018. jún. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, az Netherlands lesz angolul. Amugy nem igaz amit irsz. Az utolso 20 evben tobbszor hallottam angol anyanyelvuktol Holland mint Netherlands.
2018. jún. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!