Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nyelvet tanuljak?

Milyen nyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Legalább 3 de inkább 6 nyelven szeretnék beszélni, ezekben az országokban élni is szeretnék pár évet hogy megismerjem a kúltúrát és az országot stb..

Leginkább ezekre gondoltam :

Spanyol

Német

Angol

Orosz

Lengyel

Dán


Tudom nem egyszerű de ha akarom akkor képes vagyok tanulni.



Melyikkel kezdjem szerintetek?

Melyik nyelv a leghasznosabb?

Melyik nyelvnek nincs értelme tanulni?

Melyik a legkönnyebb és a legnehezebb nyelv?

Mennyi idő alatt tudok egy nyelvet megtanulni alap és közép fokon? heti 5x 2 órát vagy heti 5x 1 órát tanulnék. Milyen sorrendbe tanuljam? Ti milyen sorrendbe tanulnátok?

Hogyan tanuljak meg egy nyelvet? Ti hogyan csináltátok?

Mi volt a leghatékonyabb módszer?

Mi ezekkel a nyelvekkel a tapasztalatotok?

Ezen kívül mejik az a nyelv ami hasznos és könnyű megtanulni azok közül amit én írtam, aztán pedig amit ti javasoltok?

Sorrendbe bírnátok állítani ezek közül a nyelvek közül hogy milyen nehézségi sorrend van szerintetek?

Ezen kívül bármit írhatok még, tapasztalatokat,bármit ami hasznos lehet és veletek megtörtént.


Magamról annyit 20 éves fiú vagyok, meg tudok mindent tanulni csak egy kicsit több időre van szükségem mint másnak, 1-3 osztályig angolt és németet tanultunk aztán az iskola be zárt be kerültem egy másikba ahol csak németet tanultam, angolt nem lehetett sajnos nem nagyon erőltettem meg magam tanulás terén szóval még alap szinten sem tudok németül, tudom hibáztam igazából nem is érdekelt semmi ez idáig, de most céljami vannak amit szeretnék teljesíteni amihez szükségesek a nyelvek is,szóval meg akarom vagy is meg tudom tanulni a nyelveket.


Bocsánat ha hosszú lett,remélem azért kapok választ, a negatív emberek legyenek szívesek ne írjanak semmit.


Előre is nagyon szépen köszönöm hogy el olvastad és ha választ is kapok akkor azt is nagyon szépen köszönöm.



2018. jún. 6. 23:26
1 2
 1/14 Flagstaff ***** válasza:
93%

Én az orosszal kezdeném,az egy elég jó kezdő nyelv. Marha nehéz is. Az angol a leghasznosabb, de kezdő nyelvnek annyira nem szerencsés választás.

És a magyar nyelvtannak mindenképpen feküdj neki, mert arra is szükséged lesz. (Mejik, be zárt... szótárazni sem fogsz tudni helyesírás nélkül. )

2018. jún. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1# Elnézést kérek a hibákért de már elég fáradt vagyok, köszönöm!
2018. jún. 6. 23:45
 3/14 anonim ***** válasza:
57%

"melyik az a nyelv ami hasznos és könnyű megtanulni"?

minden nyelv hasznos és sajnos mondjuk ki: mindegyiket NEHÉZ megtanulni. Ha mindennap rendszeresen, napi ritmusban 1-2 órát tanulod, akkor eredménye lesz. Jó magántanár a legjobb, úgy hogy ketten vagytok nála. Csoportban csökken a hatásfok.

Szerintem a németet hozd fel magas szintre. Annak a nyelvtana ragyogó kristály - az segítség lesz a többihez. Esetleg, ha idődbe belefér, el lehetne kezdeni az oroszt- bár felnőttként egy kicsit megterhelő a cirill írás elsajátítása.

2018. jún. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Felesleges 3-6 nyelvvel tervezni. Tanulj meg nagyon jól angolul, aztán jöhet a következő. Orosz, lengyel, dán nyelvet akkor tanulj ha szeretnél oda költőzni. Egyébként meg rengeteg idő és pénz egy nyelv elsajátítása magas szinten (hacsak nem vagy nyelvzseni, aki magától gyorsan tanul). Gondold át magad, hogy melyikre lesz szükséged.
2018. jún. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Egy tanács: ne a lengyellel és semmiképpen ne a dánnal kezdd; a lengyel a szláv nyelvek közül lóg ki egy kicsit bizonyos értelemben, elég bonyolult képlet, a dán valószínűleg a legnehezebben elsajátítható germán nyelv, ráadásul egyikre sem lesz rövid/középtávon nagy szükséged: az angol-német kombinációval ebben a térségben kiválóan el lehet boldogulni.

Európában jó, ha az ember tud valamennyire németül, a spanyol világszinten is segít, az angol az idegennyelvtudás minimuma, A lingua franca.

Az orosz hasznos lehet, de csak bizonyos területeken (földrajzilag és átvitt értelemben is).

Ha tényleg el akarod sajátítani ezeket a nyelveket (jó ha az ember beszél nyelveken), a következő sorrendet tudnám javasolni:

angol spanyol, német (ez segíthet valami keveset a dánnál), orosz, lengyel, dán.

2018. jún. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%

Ha optimista vagy, tanulj angolul,

ha pesszimista vagy, tanulj kínaiul,

ha realista vagy, ne nyelvet tanulj, hanem lőni!

2018. jún. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
disznó vagy, dubitus
2018. jún. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Mansour ***** válasza:
100%

Hát ha németből és angolból van valami alapod, akkor először azokban fejleszt fel magad! Az angol mindenképpen kell, még akkor is, ha angol nyelvterületen nem akarsz élni.

Szláv nyelvekkel csak akkor foglalkozz, ha nagyon tetszik, érdekel! Ezek a legnehezebbek a felsoroltak közül!

A spanyol a némethez hasonló nehézségű, a jó angoltudás valamennyit segít benne.

A dán bizonyos szintű angol és német nyelvtudással egész könnyen megtanulható. Egy nehézsége van csak, a kiejtés. A kiejtést, és főleg a hallás utáni megértést csak többéves dániai tartózkodás során lehet valamelyest elsajátítani. Én norvégul tudok, és a dánt írásban gyakorlatilag 100%-ban megértem. De ha beszélnek, abból egy szót sem értek! (Na jó, 2-3 mondatonként el tudok kapni egy-két szót, de sokszor abban is bizonytalan vagyok)

A módszerről annyit, hogy a szavak magolását felejtsd el, az semmit sem ér! Ami kell, az a jó nyelvkönyv, nyelvtanár, és nagyon sok olvasás az adott nyelven, meg filmnézés, rádióhallgatás, ilyesmi...

Ha jól értelek, maga a nyelvtanulás nem cél számodra, csak eszköz. Ez megnehezíti a dolgot, de persze ha elég céltudatos és kitartó vagy, semmi sem lehetetlen.

2018. jún. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#7

Egy alomból valók vagyunk mi ketten.

2018. jún. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat sokat segítettetek :-)

Kivéve dubitusnak.

2018. jún. 7. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!