Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Svédesek! Mi a különbség a...

Svédesek! Mi a különbség a múlt idő, összetett múlt és összetett régmúlt között?

Figyelt kérdés

Ez így jó?


Jag köpte - közlöm valakivel, hogy vásároltam valamit

Jag har köpt - közlöm valakivel, hogy vásároltam valamit, és annak a valaminek nyoma van, pl itt van nálam.

Jag hade köpte - Valamikor régebben (hónapokkal, évekkel ezelőtt) vettem valamit



2018. jún. 13. 21:39
 1/1 Mansour ***** válasza:

Az első kettőnél igen, a preteritum egy múltbeli cselekmény elmondására szolgál, a perfektum pedig a jelenben lezárult cselekményre, vagy ha a cselekmény eredményét akarjuk hangsúlyozni, hasonlóan az angol simple past - present perfect használatához.

A régmúltnál nem jól írod, mert azt simán preteritummal kellene mondani. A régmúltnak elsősorban az előidejűség kifejezésében van szerepe, tehát amikor egy múltbeli dologhoz viszonyítva előbb zajlott egy cselekvés, pl. Jag hade läst boken tre gånger, innan jag gav det tillbaka till dig.

De ha csak felsoroljuk az eseményeket, akkor sima preteritumot használunk, hiába előzte meg az egyik cselekvés a másikat: Jag köpte ett öl, så gick jag hem.

Ezenkívül a feltételes mód múlt idejét lehet kifejezni vele: Hade jag haft tid... - Ha lett volna időm...

2018. jún. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!