Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Anyanyelvi angol beszélők!...

Anyanyelvi angol beszélők! Hogy használjátok a 'literally' szót?

Figyelt kérdés
A "szótári" jelentését tudom,de azt tudom hogy nagyon elterjedt főleg Amerikában és nem csak arra használják hogy 'szó szerint' hanem valami hasonlóra is,valaki tudná ezt nekem vázolni?

2018. jún. 14. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Szerinted egy anyanyelvi angol a magyar gyakorikérdések.hu-ra regisztrálva van? Legjobb esetben is csak 9 millióan tudnak válaszolni szemben a Quora-val, ami angolnyelvű és nemzetközi.
2018. jún. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy ott a hinative, italki stb..
2018. jún. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Itt a szlengesebb:

[link]


amerikai szótár szerint:

[link]

2018. jún. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amit úgy lehetne fordítani, hogy szinte szó szerint... vagy mondhatnánk, hogy...

For the last four years I literally coined money.

2018. jún. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Phoney ***** válasza:

A szótári jelenésében használják, csak éppen túlzásként. Olyan, mintha pl. magyarul azt mondanád, hogy valami "szó szerint egy rakás szar volt". Nyilván ez sem szó szerint egy rakás ürüléket takar, csak azt akartad hangsúlyozni, hogy halálpontosan annyit ért.


Igaz, hogy ez népszerű Amerikában, de egyesek ott is kritizálják ezt a szokást, hogy „szó szerintet” mondasz, amikor valójában nem szó szerint érted.

2018. jún. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Így pl:?


- What's wrong with your wife?

- She has fallen off the roof, I mean literally.

2018. jún. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vree ***** válasza:

Ugyanúgy,ahogy a szó szerintet. Kvázi nincs a kettő közt különbség.


Szó szerint leesett az állam,úgy meglepődtem.->ilyet magyarul is lehet

2018. okt. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!