Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy írják helyesen a nagy...

Hogy írják helyesen a nagy Magyarország szót?

Figyelt kérdés

[link]


Erre gondolok, ha nem lenne világos.


2010. jún. 17. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nagymagyarország. Hiszen ez már tulajdonnév, nem jelzős szerkezet.
2010. jún. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudok válaszolni, de kell a link, hogy könnyebben megtaláljam a kérdésed, mert engem is érdekel :)

Egyébként szerintem úgy helyes, ahogy te írtad, bár neten találtam Nagy-Magyarország-ként is. Végül is itt a nagy szó csak egy jelző, és ilyen nevű ország, hogy Nagy Magyarország nem létezett, csak így nevezzük azóta, mióta elvették a területeket. Tehát Trianon előtt nem az volt az ország neve, hogy nagy Magyarország, elvégre honnan tudhatták, hogy lesz majd olyan, mikor elvesznek egy csomó területet? Ezért a ,,nagy" egy jelző, szerintem kisbetűvel kell írni, de hátha más jobban tudja.

2010. jún. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18%
Köszi a jó minőségű képet. Ezt most egy határidős dekor munkámhoz fel tudom használni. Nagyon kerestem a neten egy ilyesmit.
2010. jún. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Nagymagyarország a fenét. Akkor kéne egybeírni, ha nagymagyarok laknák. Kötőjellel, így: Nagy-Magyarország.
2010. jún. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
Ahogy Nagy-Britanniát vagy Nagy-Lengyelországi vajdaságot, Nagy-Magyarországot is kötőjellel írjuk.
2010. jún. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagy-Magyarországra tippelek.
2010. jún. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!