Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek mi lenne ha...

Szerintetek mi lenne ha egységesítenék a nyelveket és az egész világon lenne maximum 5 nyelv a többi meg "megszűnne"? Ezáltal nem lenne többé nyelvi nehézség, bármerre mész a világon elboldogulsz.

Figyelt kérdés
Kínai, arab, angol, spanyol, német például. Minek erőltetjük pl. a baromi nehéz magyar nyelvet, mikor csak a magyarok beszélik? tudom, hogy örökségünk része stb, de tényleg akkora tragédia lenne ha helyette gyerekkorunktól perfektül beszélnénk angolul, németül?

2018. júl. 12. 18:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Már küldünk a Marsra egy olyan űrhajót - milliárdokért - ami 12 méterrel a felszín ALÁ szállt le.

Azért, mert egy angol nem SI-ben számolt, de ezt elfelejtette megmondani a kollégáinak.

Én kifizettettem volna vele a költségek felét.

A másik felét a projektvezetővel, aki nem kérte számon rajta, és nem is figyelt erre.


Ezen kívül volt már olyan, hogy utasszállító repülőnek azért fogyott ki az üzemanyaga, mert nem SI alapján töltötték, de a számítógépébe SI alapján írták be az üzemanyagot, ezért feleannyi volt csak a tartályban, mint ahogy a gép tudta.

Utána szépen, vitorlázva szálltak le. Nem tudom, hogy volt-e túlélő.

2018. júl. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
A kínai nem egy nyelv, hanem egy nyelvcsalád! Az egyik nyelvet beszélő kínai meg sem érti a másik nyelvet beszélő kínait! Ezek után nem tudom, miről beszélünk...
2018. júl. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!