Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Le tudnátok kérlek ellenőrizni...

Le tudnátok kérlek ellenőrizni, hogy ez így helyes-? Köszönöm. "Heute, am ersten Tag des Kurses wurde uns mitgeteilt, dass das 2 Wochen Praktikum 15 Arbeitstage bedeutet. Deswegen möchte ich meine Bewerbung vom 3. -24. Oktober verlängern. "

Figyelt kérdés

2018. aug. 8. 10:30
 1/7 Skatebird válasza:

...,dass das 2 Wochen lange Praktikum...bedeutet.

Vagy

..., dass die 2 Wochen Praktikum.....bedeuten.


A kötöjel helyett "bis zum"-ot írnék, ha már a von ott van

2018. aug. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Rick Mave ***** válasza:

- a két hetes gyakorlat = das 2-Wochen-Praktikum / das zweiwöchige Praktikum

(az nyelvtanilag helytelen, ahogy #1) ill. a kérdező írta)


- #1)-nek abban igaza van, hogy helyesen: vom 03. bis zum 24. Oktober (lehetne még: zwischen dem 03. und dem 24. Oktober)


- A "deswegen" ugyan korrekt, de kissé "umgangssprachlich", egy ilyen hivatalos közleményben stilisztikailag jobb az "aus diesem Grund", vagy "daher".


- "Bewerbung vom + ein Datum", tehát hogy mikor nyújtottam be, vagy pedig "Bewerbung für einen Zeitraum von ...bis", vagyis hogy milyen időintervallumra nyújtottam be.


És akkor a teljes mondat:


"Heute, am ersten Tag des Kurses wurde uns mitgeteilt, dass das 2-Wochen-Praktikum aus 15 Arbeitstagen besteht. Aus diesem Grund möchte ich meine Bewerbung für den Zeitraum vom 3. bis zum 24. Oktober verlängern."

2018. aug. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Skatebird válasza:
Elegánsabb a két hét gyakorlat, ezt elismerem:), de nyelvtanilag mi helytelen a két hét hosszú gyakorlat, ill a két hétnyi gyakorlat megfogalmazásokban?
2018. aug. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Rick Mave ***** válasza:
Igazad van, lehet úgy is, ahogy te írtad, vagyis nyelvtanilag ezek nem helytelenek (sorry, zu schnell geschossen. ...Asche auf mein Haupt). Viszont kicsit elmerengtem a jelentésükön: amit írtál, azok nem egészen szinonimák! A "das zwei Wochen lange Praktikum" az egy befejezett dolog, egy két hétig tartó gyakorlat. Viszont a "die zwei Wochen Praktikum" megkíván egy folytatást, mert ezt azt implikálja, hogy "két hétnyi gyakorlat (egy valamilyen hosszú, tehát hosszabb gyakorlatból). Egy példán keresztül mindig egyszerűbb megérteni: Mondjuk két hete vagyok gyakorlaton egy cégnél, és ekkor mondom a barátomnak, hogy "Die zwei Wochen Praktikum bei der Firma XX zeigten, dass dieser Beruf nichts für mich ist. Aber ich mache mein Praktikum trotzdem zu Ende."
2018. aug. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Skatebird válasza:
Megengedi,igen, de meg is követeli a folytatást? Elismerem, nem olyan elegáns megfogalmazás, stilisztikailag valóban kifogásolható, én is elsiettem, de aktuális szövegkörnyezetben szerintem egyértelmű.
2018. aug. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Rick Mave ***** válasza:

Nem "megköveteli" a folytatást, hanem inkább sugallja, ill. erre utal. Mivel kezdünk nagyon a mélyére menni a nüanszoknak, és én ahogy szoktam mondani csak "kvázi-német" vagyok, megkérdeztem a tanár feleségem (német anyanyelvű, német iskolában). Nos, ha önmagában az hangzik csak el, hogy "die zwei Wochen Praktikum", akkor ez azt sugallja, hogy valaki két hétnyi gyakorlatot csinál, ill. csinált meg éppen egy valószínűsíthetően hosszabb gyakorlatból. Például valaki éppen gyakorlaton van és erről akar mesélni - Darf ich mal was über die 2 Wochen Praktikum erzählen? - , akkor a hallgató egyéb infó nélkül azt véli, hogy ez az első két hét gyakorlat volt, de a gyakorlat folytatódik tovább, mintsem hogy ez két hétig tartott és mostanra vége van.


Természetesen ha a folytatás ezt befejezetté teszi, vagy erre közbevetőleg utalást tesz, akkor már más a helyzet, pl.: "Die 2 Wochen Praktikum, die ich in meiner Ausbildung zu absolvieren hatte, sind jetzt vorbei."

2018. aug. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Skatebird válasza:
Köszi a telefonos segítségnek is!;)
2018. aug. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!