Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A francia nyelv szerepe...

A francia nyelv szerepe Európában? Csökkenni/stagnálni/növekedni fog a szerepe a jövőben?

Figyelt kérdés
2018. okt. 23. 23:55
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem inkább csökkenni fog, vagy stagnálni. Franciaország már nem nagyhatalom. Hiába próbálkoznak. A francia népesség -meg mint nyugaton sok helyen - csökken, és helyét a migránsok veszik át.
2018. okt. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mansour ***** válasza:
100%
A francia nyelv szerepe a 20. század folyamán végig csökkent, a globalizáció és az internet elterjedése pedig végleg betette a kaput. Ezek az angol terjedésének kedveznek, franciát ma már csak annak érdemes tanulni, aki francia nyelvterületre akar menni, vagy különösen érdeklődik a francia kultúra iránt. Talán van még némi presztízse, mint nagy kultúrnyelv, de szerintem a jövőben ez is lassan csökkenni fog.
2018. okt. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A nemzetközi közvetítőnyelv már az angol az egész világon, és ezen nem tudom, mi tudna változtatni, hiszen akárhová mész (Ausztria, Horvátország, Spanyolország), az angollal – a franciával szemben – mindenhol elboldogulsz, ezért kétlem, hogy tömegek kezdenének hirtelen inkább franciául tanulni, mivel azzal csak saját magukat hoznák hátrányos helyzetbe külföldön. Szóval a francia nyelv szerepe növekedni biztos nem fog.


Ráadásul a két nyelv tanulhatósága közt zongorázni lehet a különbséget: pár órányi angolozás után már simán összeraksz egy épkézláb angol mondatot – a franciáról ugyanezt nem lehet elmondani.

2018. okt. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!