Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van itt olyan aki beszél...

Van itt olyan aki beszél norvégul?

Figyelt kérdés

Ha igen....

Az "s" betűt mikor ejtik "sz"nek és mikor "s"nek. Sose tudom eldönteni, és mindíg máshogy hallom


És azt hogy "jeg" kb hogy ejtik? Nem bírom kiejteni.



Elnézést, ha butaságot kérdezek, de még csak most kezdtem el tanulni a nyelvet.



2018. okt. 26. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az s mindig sz. Csak akkor ejtik s-nek, ha -j vagy -kj követi. Pl. sel (szél) = fóka, sjel (sél) = lélek, skjegg (ségg) = szakáll.

A jeg-et sokféleképpen ejtik, kb minden 50 km-re egy újabb nyelvjárást beszélnek. A fővárosban jáj-nak ejtik.

2018. okt. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ebből a szempontból a norvég elég bonyolult a sok nyelvjárás miatt. Az nagyjából igaz, amit az előttem író írt, Osloban viszont az "sl" mássalhangzó kombinációt is s-nek és nem sz-nek ejtik, így a város nevét is /uslu/-nak ejtik nagyjából. Ott sem mindenki, de a többség igen.
2018. okt. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%
volt egy csoport, de már oszlóban van
2018. okt. 27. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mansour ***** válasza:
Az első és második válasz helyes, de ezen kívül még az "r" után is "s"-nek ejtik a legtöbb nyelvjárásban és az irodalmi nyelv(ek)ben. A jeg kiejtése kb. "jej" és "jáj" között van (persze itt nagyon röviden ejtett "á"-t kell elképzelni).
2018. okt. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mansour ***** válasza:
De egyébként ajánlom a Google fordítót. Beírod a kérdéses szót és rákattintasz a kis hangszóró ikonra, kiejti neked.
2018. okt. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!