Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Elkezdtem a német nyelvet...

Elkezdtem a német nyelvet tanulni, de van olyan mondat, amikor a névmás és az ige helyet cserél. Példa: Ich weiß nicht. / Weiß ich nicht. -Miért van ez, és hogyan kell használni egy adott mondatban?

Figyelt kérdés
2018. okt. 31. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
Az első a standard verzió. A másodikat inkább csak második tagmondatként, vagy a "das weiss ich nicht" pongyola hétköznapi lerövidített variánsaként alkalmazzák, ne törődj ezzel.
2018. okt. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Német kollégáimon gyakran számon kértem, miért nem úgy beszélnek, ahogy én azt tanultam. Mindig megmosolyogtak, és elmondták, hogy a tankönyv az a tankönyv, az élő nyelv pedig olyasvalami, ami hasonlít hozzá - helytől függően - közelről vagy távolról.

A szórend általában sokkal lazább, mint a tankönyvben...

2018. nov. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha használni akarod elvileg a szabály annyi, hogy második helyen legyen az ige.

Bármit előrecsaphatsz (idő-, hely-, tárgy határozó), csak akkor a névmás az ige után kerül.

Pl. anno német órai jelentéskor mondhattuk,hogy "Niemand fehlt heute." vagy "Heute fehlt niemand." A lényeg, hogy a fehlen ige ragozott alakja a mondat második eleme legyen. Egy elem állhat több szóból is, pl "Dieses Jahr möchte ich ..."


Remélem tudtam segíteni, én nemrég kezdtem újra tanulni németül.

2018. nov. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De persze ez a tankönyvi német, amit érettségin/nyelvvizsgán kérnek. A nyelvtan élő használata mindig sokkal lazább, akarcsak az angol vagy egyébként a magyar esetében...
2018. nov. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!