Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy mondják angolul a személy...

Hogy mondják angolul a személy- és vagyonőrt?

Figyelt kérdés

Safeguard? Security guard? Van angol megfelelője?


Person- and safeguard?


2018. nov. 1. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Security guardnál szerintem nincs jobb fordítása.
2018. nov. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mansour ***** válasza:
Personal and property guard, de általában csak security guardnak mondják.
2018. nov. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És a Personal- and property guard hivatalos megnevezés?
2018. nov. 1. 13:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Protective Services Officer

Ez fedi a szemelyes es vagyok orzest, hivatalos foglalkozas nev.

Amugy, security guard

2018. nov. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mansour ***** válasza:

Nézd, sok ország van, ahol az angol a hivatalos nyelv, lehetnek különbségek abban, mi valaminek a "hivatalos" megnevezése. Én nem tudom mindet áttekinteni, de nem is nagyon lenne értelme. Még az sem biztos, hogy mindenhol van egyetlen hivatalos megnevezése. A wikipédia a "Security guard" címszó alatt tárgyalja ezt a foglalkozást, így ez bizonyos mértékig "hivatalos" megnevezésnek tekinthető.

A Personal and property guard a magyar megnevezés szó szerinti fordítása, angol nyelvterületen is lehet találkozni ezzel kifejezéssel, pontosan ilyen formában is, de még gyakrabban külön personal guard vagy property guard formában. Én foglalkozom fordítással, és ennek alapján azt mondanám, hogy ha például a magyar személy- és vagyonőri végzettséget kell angolra fordítani, akkor a Personal and property guard-ot használnám, más esetben inkább a Security guard-ot.

2018. nov. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!