Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valaki tud segiteni nekem?...

Valaki tud segiteni nekem? (Japán)

Figyelt kérdés

Nemtudom hogy jó kategóriába írom-e a kérdésem, de ha mégsem akkor arra kérném az adminokat, hogy rakják át a helyes témakörbe:D:)


Na lenne pár kérdésem.


A japánoknak hány abc-je van? Eddig hiraganat és katanát találtam meg.


Melyiket használják a legsűrűbben a japánok az abc terén?


Átszámoltam és a hiragana kb 60-70 karaktert tartalmaz. Van olyan amelyikek nem kellenek?


Tudtok oktatási alapú japán nyelvtanulos, MAGYAR videokat vagy blogokat küldeni?


Szabadidő tevékenységként tanulnám ezt a nyelvet.

A válaszokat előre is köszönöm:)



2018. nov. 17. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Mit lehet kezdeni egy japán nyelvvizsgával?
2018. nov. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia. Öhm nincs ilyen célom vele. Csak kiváncsiság hajt.
2018. nov. 17. 16:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Elsősorban hiraganát kandzsikkal megtűzdelve, idegen szavakra katakanát.


"Átszámoltam és a hiragana kb 60-70 karaktert tartalmaz. Van olyan amelyikek nem kellenek?"


mind kell


[link]

2018. nov. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2018. nov. 17. 16:42
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Eredeti nyelven animét nézni. Csodálatos lehet :D.
2018. nov. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van kétféle szótagírás, a hiragana és a katakana. Ezeket hívhatjuk akár abc-nek is (a japán nyelvben a legkisebb egység a szótag, nem a betű mint pl nálunk).

Ezen kívül van a kanji, az egy fogalomjelölő írásmód, amit a kínaiaktól vettek át. Több ezer kanji létezik; ahhoz, hogy tudjál olvasgatni újságot/könyvet, nem árt ismerni legalább 2000-et (plusz a belőlük képzett sok ezer szót :P).


Remélem ennyi info elég ahhoz, hogy egy életre elmenjen a kedved tőle :D

2018. nov. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sose értem ezt a fennakadást a hiraganát és a katakanán. Magyarul is többféle ABC van. Vannak az írott és a nyomtatott kis betűk, meg az írott és nyomtatott nagybetűk. Valamelyik hasonlít egymásra valamelyik nem. Mégse mondja senki, hogy az egyik felesleges. Az angolul tanuló japánok ugyanúgy újonnan tanulják ezeket, mégsem csinálnak belőle problémát.

A hiragana és a katakana egy hét alatt megtanulható, csak rá kell szánni az időt és gyakorolni.

2018. nov. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!