Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Igaz, hogy minden ukrán tud...

Igaz, hogy minden ukrán tud oroszul is?

Figyelt kérdés

2018. nov. 21. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Nem. Ugyanakkor olyan mértékű - magyar anyanyelvűként nehezen felfogható - a hasonlóság, hogy a kölcsönös megértés nem okoz gondot azoknak az ukránoknak sem, akik nem képzik magukat oroszul. De majdnem ez figyelhető meg lengyel-ukrán viszonylatban is.
2018. nov. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Nekem orosz a családom és kb mindenki tud ukránul... van olyan, aki csak oroszul beszél, de ha ukránul beszélnek hozzá, simán megérti.

Szóval megérteni megértik egymást, de nem feltétlenül tudnak is beszélni egymás nyelvén. Vannak hasonló szavak, de nem mind az...

2018. nov. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Minden ukránul beszélő tud oroszul így helyes. A két nyelv nagyon hasonló, nem fedi egymást de tökéletesen meg tudod értetni magad a másikkal. Munkatársam is Ukrajnai magyar és nemrég Budapesten egy orosz embert igazított útba és egész sokat beszélgettek.
2018. nov. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem feltétlenül, de nagyon sok a hasonlóság, így egy társalgásban könnyen megérthetik egymást.

Én kárpátaljai vagyok, az ukrán tudásom elég csapnivaló, de alap dolgokat azért megértek. És még az én gyenge ukrán tudásommal is nagyon sok mindent megértek pl. egy szlovák vagy egy horvát szövegből. A szláv nyelvek hasonlítanak. Ha nem is érteni meg teljesen, mindenképp előny egyik vagy másik nyelv ismerete.

2018. nov. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Steffed ***** válasza:
88%

Sosem találkoztam még olyan ukrán nemzetiségűvel aki ne tudna oroszul. A posztszovjet államok nagyobb részében megértik az orosz nyelvet, az ukránok ráadásul nagyon közel is állnak hozzájuk a szókincs tekintetében. Több évtizeden át ráadásul hivatalos nyelv is volt az országban.

Ukrajnában viszont rengeteg olyan ember él aki nem beszél folyékonyan vagy egyáltalán ukránul, csakis oroszul! Politikusok és közismert személyek is!

A kérdésedre a válasz - igen, igaz.

2018. nov. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem manapság már vannak, akik nem.

Elég erős nacionalista vonalt tólnak már jó ideje. Az alatt felővekedett olyan generáció, akik hivatalból már nem kellett taumljanak oroszul, sőt...

Egyébként nem hasonlít annyira a kerrő, hogy az orosz megértse az ukránt reptében. Csak azért tudnak társalogni, mert az idősebb ukrainaiak beszélnek oroszul.

Az ukrán tv adásból pl elég keveset érteni oroszul

2018. nov. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Igen sokan ,ha hiszitek ,ha nem orosz az anyanyelvük, ukránként. Ukrajna keleti fele oroszul beszél egy része ukrán másik orosz. A mostanában is tartó háborúban egy magyar srác aki önkéntes megemlítette, hogy szintén oroszul beszélnek az egységében, és oroszul beszélők ellen harcol.
2018. nov. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy Ukrajna nyugati részén inkább ukránul beszélnek. Kijevtől keletre és dére pedig inkább oroszul, de javítsatok ki, ha tévedek.
2018. nov. 22. 19:17
 9/13 A kérdező kommentje:
*délre
2018. nov. 22. 19:19
 10/13 Steffed ***** válasza:
90%

Igen, a Keleti és Déli részeken és Kijevben is oroszul beszélnek inkább.

Nyugaton ukránul. Viszont minden részen megértik az oroszt.

2018. nov. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!