Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek mi az oka annak,...

Szerintetek mi az oka annak, ha valaki jobban/magabiztosabban érzi magát akkor, ha egy bizonyos idegennyelven beszél, s nem az anyanyelvén?

Figyelt kérdés
(+ ha még egy kicsit beszédhibás is az anyanyelvén)

2018. nov. 22. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
A beszédhiba miatt rosszabb a kiejtése az anyanyelvén, mint az elég jól beszélt idegen nyelven.
2018. nov. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom, csak ötletelek:)


Talán az agy még tanuló módban van és a jutalmazási rendszer ilyenkor jobban aktív.


Vagy nem szereti az anyanyelvi személyiségét és ezért az új nyelv új személyiséget jelent számára.

2018. nov. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Én elég introvertált vagyok, beszédhiba nélkül, de megfigyeltem, hogy én is bátrabb vagyok angolul. Talán mert ilyenkor többet kell a beszédre figyelni, így kevesebbet figyelek arra, hogy ideges vagyok.
2018. nov. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Engem középiskolában sokat piszkáltak, így kicsit magambafordultam, pedig alapból nem voltam előtte intovertált. Magyarul sosem mertem vagy kellett ügyeket intéznem, mindig anyukámra hagyatkoztam, viszont most, hogy külföldre költöztünk, mindent nekem kell intéznem, mert ő még csak most tanulja az angolt. Először persze én is görcsöltem, amikor kijöttünk, sőt még nyelvvizsgán meg is buktam szóbeliből, annyira ráparáztam, de aztán ahogy rá lettem kényszerítve, hogy használjam, egyre jobban ment, és mostmár fél éve itt vagyok, és végre élvezem is a használatát. Múltkor mentünk a nagykövetségre, aztán olyan furcsa volt, hogy magyarul kellett intézkedni, zavarban is voltam:D Amikor bementem, hello-val köszöntem véletlen, mert az volt a fejemben, hogy itt az formálisabb:D
2020. márc. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!